Úvod Správy Juniori Belasá U21 nestačila na Komárno

Belasá U21 nestačila na Komárno

KFC Komárno – ŠK Slovan Bratislava U21 2:0.

Belasá U21 v 4. kole II. ligy prehrala v Komárne 0:2. Naši mladíci sa snažili vzdorovať aktuálnemu lídrovi súťaže, z Komárna však odišli naprázdno.

Komárno do stretnutia vstúpilo očakávaným náporom, belasých však viacerými dobrými zákrokmi podržal brankár Rybár. O to viac mrzela situácia z 29. minúty, keď center Domonkosa z rohu preletel až do siete, pričom náš brankár signalizoval faul, no gól platil.

Po prestávke pridalo Komárno druhý presný zásah, keď najprv Rybár reflexívne vyrazil strelu Šimka zblízka, na dorážku však už nemal nárok. Naši mladíci sa v ofenzíve viac osmelili až v závere. Belasí predviedli niekoľko dobrých akcií, po ktorých mohol prísť kontaktný gól, no domáci brankár Bréda si udržal čisté konto.

Naša U21 má tak v tabuľke naďalej na konte jeden bod. Svoju bodovú zbierku môže rozšíriť o týždeň doma v malom bratislavskom derby s Petržalkou (hrá sa v nedeľu 22. augusta o 10:30 na Pasienkoch).

„Aj keď súper mal územnú prevahu a držal loptu viac pod kontrolou, nám sa darilo eliminovať jeho silné stránky. Chceli sme z toho byť nebezpeční aj smerom dopredu, no naša prechodová fáza bola nepresná, neboli sme dostatočne dôrazní a v ofenzíve málo nebezpeční. Oba góly sme dostali po štandardných situáciách, keď sme nepokryli súperových hráčov. Komárno si z hry nevytvorilo toľko vyložených šancí, v jeho prospech rozhodla aj efektivita,“ povedal tréner U21 Vladimír Gála.

KFC Komárno – ŠK Slovan Bratislava U21 2:0 (1:0)

Góly: 29. Domonkos, 56. Šimko