Úvod Správy Mládež Dorastenci v druhom kole bez bodového zisku

Dorastenci v druhom kole bez bodového zisku

Naše dorastenecké výbery si zmerali sily s Ružomberkom.

Naši dorastenci sa v druhom kole ligovej súťaže stretli počas víkendu s Ružomberkom. Po relatívne úspešnom vstupe do sezóny, keď zvíťazili výbery U19 i U17, sa našim dorastom v druhom kole nedarilo.

Naša U19 mala doma proti Ružomberku aktívny vstup do stretnutia, no nevyužila svoje šance, a v prvom polčase dvakrát inkasovala. Belasí sa mohli vrátiť do hry po pokutovom kope, ten však nepremenili. Hostia z Liptova po prestávke pridali ešte tretí gól a z hlavného mesta si odviezli všetky body.

Belasá U17 sa predstavila na pôde Ružomberka a dlho to vyzeralo na deľbu bodov. V prvom polčase padli dva góly v rýchlom slede, domáci sa ujali vedenia, no Michal Hreha okamžite vyrovnal. O cenný bod prišli belasí v samom závere, keď inkasovali z kopačky Jendroľa.

Našej U16 výsledkovo nevyšiel duel na Liptove. Už po 25 minútach prehrávali belasí 0:3. Ani za stavu 0:4 sa belasí nevzdali, Boris Rusnák znížil, a následne mali naši mladíci príležitosti, aby ešte zdramatizovali priebeh duelu. V koncovke však neboli úspešní a v závere ešte inkasovali z pokutového kopu.

V ďalšom kole sa naše dorasty stretnú so Žilinou.

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

2. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 0:3 (0:2)

Zostava Slovana: Mikoláš – Mičák, Vaško, Koseček, Kachnič, Džavoronok, Čongrády (61. Almáši), Božik, Hudec (61. P. Dornai), Mišovič (76. Benko), Murcko (61. Patrnčiak)

Hodnotenie trénera:

Michal Suchomel, tréner U19: „Doplatili sme na realizáciu finálnej fázy v oboch komponentoch hry. Po výbornom vstupe do zápasu a zlom riešení v zakončení nás súper vyškolil z efektivity. Žiaľ, chýba nám kvalita v detailoch riešení herných situácií.“

2. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 2:1 (1:1) – gól Slovana Hreha

Zostava Slovana: Horvát – Šalkovič, Homola, Marušin, R. Slovák (60. Lendel), Schmidt (81. Nemeškürti), Rehuš, Hreha, Ivanics (46. Masaryk), Balko (81. Čajági), Renko (74. Sikorjak)

Patrik Lipnický, tréner U17: „Zápas sa nám nevydaril herne ani výsledkovo. Najmä v prvom polčase chýbala v našom prejave ľahkosť, rýchlosť a presnosť pri riešení herných situácií, a taktiež potrebná agresivita v osobných súbojoch. Po prestávke sme sa zlepšili, mali sme herne navrch, a vypracovali sme si dostatok prečíslení a príležitostí. Žiaľ, zlyhávali sme vo finálnej fáze. Súper nás za to zákonite potrestal, keď po slede našich individuálnych chýb rozhodol o svojom víťazstve.“

2. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 5:1 (4:0) - Rusnák

Zostava Slovana: Vydarený – Held, Husarčík (51. Denko), Košťál, Murár, Jurišta (51. Kozyk), J. Slovák (29. Ruža), Imrišek (29. Meliš), Fronko (61. Spišiak), Rusnák, S. Dornai

Marián Bochnovič, tréner U16: „Do stretnutia sme vstúpili nepremenenou gólovou šancou. Postupne sa začali presadzovať domáci a v krátkom časovom úseku strelili tri góly, ktoré prakticky rozhodli. Do druhého polčasu sme chceli vstúpiť lepšie, začať hrať agresívnejšie a získavať najmä v stredovej zóne viac lôpt. Žiaľ, hneď v úvode sme zaspali a štvrtýkrát sme inkasovali. Po tomto góle sme začali byť aktívnejší, zlepšili sme prechod do útoku a pomohli nám aj striedajúci hráči. Vyústením bol pekný gól Rusnáka, ktorý z diaľky preloboval brankára. Pokračovali sme v útočnej snahe, mali sme ďalšie vyložené šance, trafili sme brvno. Namiesto toho sme však v závere z penalty inkasovali. Zápas sa zlomil už v prvom polčase. Trpíme na nepremieňanie šancí a chyby v obrane. Duel nám ukázal, v ktorých činnostiach máme rezervy, a naopak, v niektorých úsekoch hry sme videli pozitíva a zlepšenie.“