Úvod Správy Juniori Belasá U21 získala prvý bod v sezóne

Belasá U21 získala prvý bod v sezóne

ŠK Slovan Bratislava U21 – MŠK Púchov 1:1.

Belasá U21 v 3. kole II. ligy remizovala s Púchovom 1:1. Naši mladíci získali po dvoch prehrách svoje prvé body v sezóne.

V základnej zostave našej U21 nastúpili Martin Trnovský a Alen Mustafič z kádra A-tímu, z lavičky náhradníkov zasiahli do hry po prestávke Dejan Dražič a Filip Lichý. Prvý polčas priniesol zaujímavý futbal s príležitosťami na oboch stranách. Gólové vyústenie nepriniesli strely Matoša či Huberta, aktívni boli aj Púchovčania, no Trnovský si dobre zastal svoje miesto.

Po prestávke prišli aj góly. Najprv si Mráz zbehol po ľavom krídle a prudkou strelou pod brvno poslal Púchov do vedenia – 0:1. Belasí veľmi rýchlo reagovali. Hubertov center brankár len vyrazil, Dražič priťukol do stredu šestnástky Lichému, a ten skóroval prudkou strelou k žrdi – 1:1. Zakrátko mohli belasí aj viesť, Dražičovu strelu po sóle cez obranu však brániaci hráč tečoval na roh. V závere chceli obaja vyhrať. Belasí nevyužili niekoľko nádejných akcií, Púchov mal tiež dve tutovky. Pri prvej reflexívne zasiahol Trnovský, pri druhej v nadstavenom čase zasiahol obetavo obranca Lacko.

Belasá U21 tak získala prvý bod v sezóne. Najbližšie sa belasí predstavia v Komárne, kde sa bude hrať v sobotu 14. augusta o 14:30.

„Myslím si, že to bol náš najlepší výkon v rámci úvodných troch kôl. V prvom polčase mal Púchov viac z hry, my sme nevyužili našu veľkú príležitosť, ktorú mal Adam Matoš. Po prestávke sme chceli otvoriť skóre, namiesto toho sme ako prví inkasovali po výbornej strele Mráza. Rýchlo sme dokázali vyrovnať a je škoda, že Dejan Dražič krátko po našom góle nezužitkoval svoje sólo. Remíza je však z môjho pohľadu spravodlivá. Pomohli nám hráči z prvého tímu, musím pochváliť aj Martina Trnovksého, ktorý nás v zlomových momentoch podržal svojimi zákrokmi. Verím, že tento bod pomôže mladým hráčom aj po mentálnej stránke, a že sa od dnešného výsledku odrazíme aj smerom do ďalších zápasov,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava U21 – MŠK Púchov 1:1 (0:0)

Góly: 61. Lichý – 54. Mráz

Žlté karty: 35. Valentín – 24. Ozimý, 78. Krčula, 89. Pavlovič

Rozhodovali: Greško – Budáč, Hrebeňár

Slovan U21: Trnovský – Valentín, J. Lacko, Laczkó (83. Habodasz), Čech – Hornyák, Mustafič (46. Dražič) – Hubert (85. Schlossár), Kušnír (64. Jackuliak), Rosenberger (46. Lichý) – Matoš

Púchov: P. Pilný – Chríbik, Pavlovič, Ozimý, S. Lacko, Martinček (76. Kopiš), Kopičár, M. Loduha (34. Holáň), Mráz, Ullman, Krčula (83. Chupáň)