Úvod Správy Juniori Belasá U21 zdolala aj Trebišov

Belasá U21 zdolala aj Trebišov

ŠK Slovan Bratislava – SLAVOJ Trebišov 2:1.

Belasá U21 v 29. kole II. ligy zvíťazila nad Trebišovom 2:1. Naši mladíci tak nadviazali na triumf nad Petržalkou a získali skalp ďalšieho súpera.

V základnej zostave opäť nastúpili traja 17-roční dorastenci – brankár Adam Hrdina, stredopoliar Martin Kušnír a útočník Martin Mišovič. Po zranení sa vracia do hry Filip Lichý, ktorý proti Petržalke odohral polhodinu, teraz bol v základnej zostave a absolvoval 76 minút.

Belasí mali výborný úvod, Jakub Baláž si už v druhej minúte nabehol na center z rohu a otvoril skóre – 1:0. Dianie na ihrisku patrilo slovanistom, ktorí v 21. minúte kopali pokutový kop. Filip Lichý však neprekonal brankára Trebišova. V 32. minúte bol však v šestnástke znovu faulovaný Hubert a Matej Rosenberger tentoraz z pokutového kopu uspel a zvýšil na 2:0.

Trebišov cez prestávku trikrát striedal a snažil sa zvrátiť nepriaznivý priebeh. Naša U21 však dobre bránila a smerovala za ziskom troch bodov. Východniari predsa len ešte strelili kontaktný gól, defenzíva belasých na čele s Hrdinom však už vyrovnanie nedopustila.

Belasá U21 je v tabuľke na 14. mieste, získala 21 bodov, z toho až 18 bodov dosiahla v jarnej časti. Sezónu uzavrie o týždeň v Dubnici.

„Mali sme výborný vstup do zápasu, rýchly gól pre nás predstavoval povzbudzujúci moment. Boli sme aktívni smerom dopredu, zároveň sme dobre pracovali v defenzíve, naša prechodová fáza bola veľmi dobrá. Dostávali sme sa tak do výborných príležitostí. Nepremenená penalta neotupila našu útočnú snahu, práve naopak, po brejku bol faulovaný Hubert a Rosenberger druhý pokutový kop premenil. Aj Trebišov mal svoje príležitosti, po prestávke vyvinul enormnú snahu o skorigovanie výsledku. Snažili sme sa ich eliminovať dobrou organizáciou obrany, po zisku lopty sme si vytvárali príležitosti. Súper si po kontaktnom góle vytvoril tlak, vyriešili sme však všetky ich snahy. Zápas mal celkovo výborné tempo, nasadenie a myslím si, že aj hernú kvalitu. Som nesmierne rád, že sa nám podarilo nadviazať na víťazstvo nad Petržalkou, a najmä, že sme dokázali zopakovať dobrý výkon. Dnes sme videli veľmi dobré individuálne výkony hráčov a najmä výborný kolektívny výkon podložený hernou aj taktickou disciplínou. Na tom sa dá do budúcna stavať,“ zhodnotil tréner belasej U21 Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava U21 – SLAVOJ Trebišov 2:1 (2:0)

Góly: 2. Baláž, 32. Rosenberger (z 11 m) – 68. Polaščík

Žlté karty: 73. Mičák, 77. Laczkó, 78. Schlossár, 90. Hrdina, 90. Rosenberger – 26. Šimko, 56. Vinclér, 66. Kovalčík, 90. Orság

Rozhodovali: Valent – Sluk, Čajka

Slovan U21: Hrdina – Mičák, Lacko, Laczkó, Baláž (90. Čech) – Habodasz – Hubert, Kušnír (90. Lieskovský), Lichý (76. Schlossár), Rosenberger (90. Haramia) – Mišovič (76. Jackuliak)

Trebišov: Vinclér – Šimko (46. Bajtoš), Katunský, Ilinjo, Matta (33. Orság), Wisdom (46. Begala), Adekunle (46. Kovalčík), Digoň (69. Kulich), Polaščík, Sitarčík, Vilkovský

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.