Úvod Správy Juniori Opäť o gól...

Opäť o gól...

KFC Komárno - ŠK Slovan Bratislava U21 3:2.

Belasá U21 v 27. kole II. ligy prehrala v Komárne 2:3. Belasí odohrali dobrý zápas, za stavu 2:2 mali dve dobré šance na to, aby sa ujali vedenia. V závere sa zase blysol mladý brankár Adam Hrdina, ktorý zlikvidoval pokutový kop. Ani veľká snaha a nasadenie nestačili na body. Naša U21 tretíkrát v rade prehrala o jediný gól.

Tréner Vladimír Gála nemohol počítať so zraneným Marekom Rigom a vykartovaným Adamom Laczkom. Od začiatku dostali šancu viacerí vekom dorastenci, v bráne bol Adam Hrdina, prvýkrát v základenej zostave nastúpil Martin Kušnír. Belasí vstúpili do zápasu výborne a v 13. minúte sa ujali vedenia, keď Schlossár vystrelil z 20 metrov po zemi k pravej žrdi a Brédovi prešla lopta do siete - 0:1. Obrovskú šancu na zvýšenie náskoku mal striedajúci Lieskovský, Bréda však jeho prudkú krížnu strelu vytesnil na roh. Škoda, že náskok nevydržal do polčasu. Bayemi totiž hlavou vyrovnal na 1:1 a v samom závere rovnaký hráč z penalty poslal Komárno do vedenia.

Ani krutý záver prvého dejstva našich mladíkov nezlomil. V 59. minúte kopali po faule v šestnástke pokutový kop, a Rosenberger prudkou strelou pod brvno takmer roztrhol sieť - 2:2. Za tohto stavu to bolo o jednom góle. Belasých držal spoľahlivý Hrdina, Komárnu pomohlo aj šťastie. Domáci si takmer strelili vlastný gól, Brédovi pomohlo aj brvno. Ďalšiu čistú šancu mali naši mladíci po rohovom kope, Bréda zasiahol na čiare. Potvrdilo sa pravidlo "nedáš-dostaneš," Abrahámova hlavička sa odrazila od brvna tesne za čiaru a Komárno znovu viedlo - 3:2. V závere kopali domáci ďalší pokutový kop, Hrdina však bravúrne vystihol strelu Sidibeho. V závere vrhla naša U21 všetky sily do útoku, na vyrovnanie to však už nestačilo.

Belasí sú v tabuľke naďalej na 14. mieste, o týždeň privítajú v bratislavskom derby Petržalku.

Hodnotenie trénera

Vladimír Gála: „Nadviazali sme na dobrý výkon z druhého polčasu so Šamorínom. Mali sme výborný vstup do zápasu. Ujali sme sa vedenia po situácii, keď sa mala po správnosti kopať penalta po faule na Matoša, Schlossár však odrazenú loptu umiestnil do brány. Tento moment nás povzbudil. Vedeli sme o sile Komárna a poznali sme spôsob, ako ich takticky eliminovať. Mohli sme zvýšiť náš náskok, mali sme šance. V závere prvého polčasu sme sa dostali pod tlak. Nerád sa vyjadrujem k verdiktom rozhodcov, no boli tam prehliadnuté dva jasné fauly na polovici, akcia však pokračovala, a bola z toho penalta. Práve tieto okamihy nás vyburcovali, hráčov sme cez polčas upokojovali, vedeli sme, že herne na nich máme. Po vyrovnaní na 2:2 sme mali vyloženú príležitosť, Čongrádyho strelu brankár zneškodnil. Potvrdilo sa pravidlo „nedáš-dostaneš,“ z brejku súper takým šťastným gólom rozhodol. V závere sme na tom boli kondične dobre, dokázali sme si vytvoriť tlak, hrali sme vabank, no už sa nám nepodarilo vyrovnať. Napriek tomu to bol z môjho pohľadu dobrý výkon, som rád, že sa zlepšujeme z taktického hľadiska. Niekedy však tie skúsenosti v rozdielových situáciách jednoducho chýbajú. Dnes to bol typický remízový zápas, minimálne bod by sme si za predvedenú hru zaslúžili.

Chýbali nám Laczkó a Rigo, v úvode sme museli striedať Matoša, ktorý má ťažký výron. Sú to pre nás straty, no dnes dostali šancu ďalší mladí hráči ako Kušnír či Čongrády, ktorí sa jej zhostili veľmi dobre, rovnako výborne chytal brankár Hrdina, ktorý v závere zlikvidoval penaltu.“

KFC Komárno - ŠK Slovan Bratislava U21 3:2 (2:1)

Góly: 40. a 45. Bayemi (druhý z 11 m), 76. Abrahám - 13. Schlossár, 59. Rosenberger (z 11 m)

Žlté karty: 53. Szöcs, 57. Popovič, 87. Krela, 90. Sidibe - 44. Lacko

Rozhodovali: Mano - Bobko, Poruban

Komárno: Bréda - Popovič, Szöcs, Šimko, Šurnovský (46. Pittner), Domonkos, Szetei (70. Doktorík), Pastorek (46. Krela), Bayemi (70. Faragó), G. Tóth (70. Sidibe), Abrahám

Slovan U21: Hrdina - Mičák, Lacko, Baláž (70. Molčan), Valentín (89. Čech) - Habodasz (70. Čongrády), Schlossár - Hubert, Kušnír (89. Jackuliak), Rosenberger - Matoš (18. Lieskovský)