Úvod Správy Juniori Cenné domáce víťazstvo

Cenné domáce víťazstvo

ŠK Slovan Bratislava U21 – MŠK Púchov 4:3.

Belasá U21 v 22. kole II. ligy zdolala MŠK Púchov 4:3. Presné zásahy belasých strelili Erik Daniel, Ondřej Petrák, Ezekiel Henty a Alen Ožbolt.

Vzhľadom na asociačný termín a prestávku v najvyššej súťaži nastúpili za belasú U21 aj viacerí hráči z A-mužstva, ktorí s výnimkou Nona a Ezekiela Hentyho neboli v poslednom ligovom zápase v základnej zostave, resp. ani v zápasovej nominácii. Trénerovi Vladimírovi Gálovi zase z kádra belasej U21 chýbali štyria zranení hráči (Hubert, Valentín, Haramia, Čerepkai), obranca Alex Molčan je so slovenskou reprezentáciou do 18 rokov, a Juraj Lacko s Matejom Rosenbergerom boli počas týždňa na zraze so slovenskou reprezentáciou do 19 rokov.

Na Tehelnom poli začali slovanisti výborne a po štvrťhodine viedli rozdielom triedy. Najprv v 11. min využil Ratao chybu v rozohrávke Púchova a Daniel zblízka prekonal Pilného – 1:0. O dve minúty namieril Petrák z hranice šestnástky po zemi presne k pravej žrdi – 2:0. A o ďalšie dve minúty Vernon vyslal do úniku Hentyho, ktorý trafil ponad brankára do siete – 3:0. V 24. min to mohlo byť už o štyri góly, Hentyho gólovú hlavičku však zastavilo brvno. Púchov sa ani po troch inkasovaných gólov nepoložil a dokázal sa vrátiť do zápasu. Rypák prudkou strelou strelil prvý gól hostí, a Michlík ešte do prestávky upravil na 3:2. Púchovčania hrozili, prudkú strelu Štefanca výborne zmaril brankár Chudík. V samom závere prvého dejstva mohol Ratao vrátiť rozdiel na dva góly, na čiare však zachránil obranca hostí.

Belasí aj v druhom polčase začali veľmi dobre, keď Daniel potiahol akciu, vysunul napravo Hentyho, po ktorého krížnej prihrávke už Ožbolt len zľahka prehodil brankára – 4:2. Púchov však opäť kontroval, Loduha v 61. min krížnou strelou upravil na 4:3. Hral sa svižný futbal hore-dole, za Slovan mohli zápas zavrieť Nono či Ratao, buď však zachránil brankár Pilný, alebo mu pomohla bránková konštrukcia. Tá pomohla aj Chudíkovi pri strele Loduhu, ktorá skončila na brvne. Belasí v ofenzívnom zápase už víťazstvo udržali a získali cenné tri body.

Belasá U21 je v tabuľke na 14. mieste so ziskom 15 bodov. Naši mladíci majú v ďalšom kole voľno, potom v sobotu 10. apríla o 14:30 privítajú v domácom prostredí FC Košice.

„Mali sme výborný vstup do zápasu, rýchlo sme viedli o tri góly, dominovali sme. Súpera sme postavili na nohy vlastnými chybami. Cez prestávku sme si povedali, že musíme akcie doťahovať do konca, čo sa nám aj podarilo a dali sme štvrtý gól. Mali sme veľmi dobré prechodové fázy, viaceré šance sme však nedokázali premeniť. Po našej chybe pri rozohrávke dal súper kontaktný gól, až do konca to bola trochu zbytočná dráma a futbal hore-dole. Pre oko diváka to bol výborný zápas, pre nás trénerov až tak nie. Opäť sme vzadu urobili veľa chýb, čo si musíme zanalyzovať a jednoznačne to zlepšiť,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

Belasá U21 získala 12 z celkových 15 bodov v jarnej časti. Stále nie je jasné, koľko tímov z II. ligy zostúpi, no belasí chcú v tabuľke poskočiť na vyššie priečky. „Do konca ešte zostávajú nejaké kolá. Urobíme všetko pre to, aby sme boli nad tou zostupovou čiarou. Budeme sa pripravovať na Košice, uvidíme, ako sa vyvinie zdravotný stav, dnes nám pre zranenia chýbali viacerí hráči. Pôjdeme od zápasu k zápasu a budeme sa snažiť získavať body,“ doplnil tréner belasých.

Aj pri vynútenej absencii viacerých hráčov z kádra U21 bolo logické, že hernú prax získali hráči z A-mužstva, ktorí až na malé výnimky mali v poslednom zápase so Žilinou nižšiu, resp. žiadnu minutáž. Pre belasých bolo sviatkom, že sa hralo na Tehelnom poli. „Dnes nastúpilo viac hráčov z áčka, no aj pre našich mladých futbalistov, ktorí do zápasu zasiahli, to bola veľká skúsenosť. Je neopakovateľné hrať na Tehelnom poli, ďakujeme za túto šancu,“ uzavrel Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava U21 – MŠK Púchov 4:3 (3:2)

Góly: 11. Daniel, 13. Petrák, 15. Henty, 50. Ožbolt – 31. Rypák, 39. Michlík, 61. Loduha

Žlté karty: 34. Ratao, 38. Petrák – 90. Pavlovič

Rozhodovali: Dzivjak – Špivák, Bobko

Bez divákov

Slovan U21: Chudík – Mičák, Lacko, Laczkó, Vernon – Daniel, Nono, Petrák (46. Rigo), Ratao – Ožbolt (79. Matoš), Henty (70. Habodasz)

Púchov: Pilný – Martinček, Riška, Pavlovič, Loduha - Varga, Kapusniak (22. Mráz) – Krčula, Štefanec (82. Ozimý), Michlík – Rypák (62. Lacko)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.