Úvod Správy Juniori Teší aspoň návrat Trnovského a minutáž Lichého

Teší aspoň návrat Trnovského a minutáž Lichého

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Petržalke 0:2.

Juniorka Slovana Bratislava v 13. kole II. ligy prehrala v Petržalke 0:2. Pozitívnou správou je, že Filip Lichý, ktorý sa vracia do hry po operácii kolena, odohral bez ťažkostí 59 minút. Do súťažného diania sa po zranení vrátil brankár Martin Trnovský, ktorý odchytal svoj prvý duel v tejto sezóne.

V chladnom počasí sa od úvodu hral svižný futbal, o niečo väčšia iniciatíva bola na strane Petržalky. Pri šanci Dopatera pomohla belasým žrď, po strele Turčáka zase Trnovský predviedol výborný zákrok. V 36. minúte sa však už skóre menilo, keď Gašparovič zblízka namieril do siete.

Belasí sa po prestávke snažili o vyrovnanie, do hry prišli čerství hráči z lavičky. Po Lichého strele mohol vyrovnať Cmiljanič, z dobrej pozície však prestrelil bránu. Petržalka naďalej hrozila, Dopater opäť trafil bránkovú konštrukciu a viackrát dobre zakročil Trnovský. Zápas sa definitívne zlomil v záverečnej desaťminútovke. Pri spolupráci striedajúcich hráčov našiel Rosenberger Matoša, ten však nezakončil presne. Na opačnej strane skóroval Kozlovský a definitívne rozhodol o triumfe Petržalky.

Belasí sú tak naďalej na 14. mieste so ziskom troch bodov. Najbližšie sa predstavia v Trebišove, kde bude úvodný výkop v stredu 2. decembra o 12:30.

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:0 (1:0)

Góly: 36. Gašparovič, 82. Kozlovský

Žltá karta: 11. Henty

Rozhodovali: Kolofík – Čajka, Poruban

Bez divákov

Petržalka: Ševčuk – Mihálek, Petryk, Václav, Kozlovský, Horvát, Kudlička (74. Sliacky), Turčák, Jedinák (65. Gembický), Dopater (87. Vician), Gašparovič (74. Filipiak)

Slovan juniori: Trnovský – Valentín, Lieskovský, Habodasz, Tóth – Hubert (70. Haramia), Lichý (59. Lacko), Lavrinčík, Rigo (59. Rosenberger) – Henty (59. Matoš), Cmiljanič (68. Giesser)

Vstupenky budú v predaji výhradne online.
Informácia k zdravotnému stavu Kuca.
Pozrite si pozápasové slová nečakaného streleckého hrdinu derby - Matúša Vojtka.