Úvod Správy Ženy Belasé sa po krutej prehre lúčia s Ligou majsteriek

Belasé sa po krutej prehre lúčia s Ligou majsteriek

Belasé prehrali na pôde Gintry Universitetas 0:4.

Ženský tím ŠK Slovan dnes odohral duel 1. kola kvalifikácie Ligy majsteriek na ihrisku litovského Gintra Universitetas. Naše futbalistky dlho držali krok s favorizovanými súperkami a za stavu 0:0 trafili brvno i žrď. Záver zápasu im však nevyšiel a s Ligou majsteriek sa tak lúčia.

Belasé s viacerými hráčkami v dorasteneckom veku statočne držali krok s litovskými majsterkami, ktoré mali v zostave viacero futbalistiek zo zahraničia. V prvom polčase naše družstvo dobrou defenzívou pustilo Gintru len do jednej väčšej šance, v ktorej domáca útočníčka aj vďaka dobrému vybehnutiu brankárky Rezekovej zakončila nad bránu.

Po prestávke na náročnom teréne pokračoval podobný obraz hry, avšak Gintra stupňovala svoju aktivitu. Zápas sa lámal po hodine hry. Najprv domáca Mucherera vyslala nebezpečnú krížnu strelu, ktorú Rezeková vytlačila na žrď, odkiaľ sa lopta odrazila do hry a na roh. Belasé mohli udrieť v 64. minúte, keď Kristína Tipulová predviedla pekné sólo po pravom krídle. Jej center zrejme aj vďaka jemnému teču obrankyne nabral zvláštnu trajektóriu a poriadne prekvapil brankárku, ktorá loptu len jemne zasiahla, a tá dopadla niekde na úroveň bránkovej čiary. K dorážke sa ešte dostala Pavlína Hrdličková, ktorá trafila do žrde. Či lopta už po centri Tipulovej bola za čiarou alebo nie, nevieme z dostupných záberov stopercentne posúdiť...

Žiaľ, o dve minúty sa domáce ujali vedenia, čím sa potvrdilo pravidlo „nedáš-dostaneš“ a vďaka gólu dostali zápas pod svoju kontrolu. V závere ešte pridali ďalšie tri presné zásahy, pričom výsledok 4:0 úplne nekorešponduje s tým, ako sa zápas vyvíjal. Pre mladé družstvo belasých je to však napriek prehre výborná medzinárodná skúsenosť a naše futbalistky sa rozhodne nemajú za čo hanbiť.

„Aj napriek nepriaznivému výsledku musím hráčky pochváliť za predvedený výkon a nasadenie. Mrzia tri inkasované góly zo záverečnej desaťminútovky, ktoré pokazili výsledok i celkový dojem. Fakty hovorili jasne a žiaľ nie v náš prospech. Zápas sme odohrali po viac než mesačnej pauze, pripravovať sme sa mohli len skupinovo a individuálne, klasické spoločné tréningy nám bolo umožnené absolvovať až počas tohto týždňa. Máme veľmi mladý tím s viacerými hráčkami v dorasteneckom veku, kým domáce mali v tíme už skúsené futbalistky. Aj napriek tomu sme sa snažili s nimi popasovať. Vzhľadom na silu súpera sme sa viac zamerali na defenzívu. Snažili sme sa prehustiť stred ihriska, byť aktívni v stredovej zóne a na krajoch a počkať si na brejky. Dlho nám to vychádzalo. V druhom polčase sme dokonca trafili brvno a žrď, ak by to bol gól, zápas by sa zrejme vyvíjal inak. Naopak, zakrátko sme inkasovali. Nevzdali sme sa a chceli sme ešte odpovedať, no postupne sme odchádzali po kondičnej stránke, čo bolo spôsobené aj spomínaným zápasovým a tréningovým výpadkom. Domáce naopak hernú prax mali, čo aj ukázali. Výsledok je krutý. My sa však nemáme za čo hanbiť, hráčky si zaslúžia pochvalu za nasadenie a obetavosť,“ povedal tréner tímu Erik Havrila.

Pre viaceré mladé hráčky v drese Slovana to však bola skvelá medzinárodná skúsenosť. „Verím, že mladé hráčky si z tohto zápasu odniesli cenné skúsenosti. Škoda, že nás už nečaká viac takýchto zápasov. V našej lige nás takto preverí v podstate len Bardejov. V ostatných zápasoch sa prezentujeme vyslovene ofenzívne, čiže úplne iným spôsobom ako dnes. Taktiku však musíte vždy voliť aj podľa sily súpera,“ uzavrel Erik Havrila.

Gintra Universitetas – ŠK Slovan Bratislava 4:0 (0:0)

Góly: 66. Kass, 79. Carchio, 85. Mucherera, 90. Corneil (z 11 m)

Zostava Slovana: Rezeková – Halásová, Bytčánková, Mak, Čeriová – Tejová (88. Rojnik) – Hanková, Tipulová (90. Pribilová), Švecová, Bayerová (81. Kratochvílová) – Hrdličková

Ako hrali naši mladíci?
Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.