Úvod Správy Juniori Premiérové víťazstvo juniorky

Premiérové víťazstvo juniorky

Juniori doplnení o hráčov A-mužstva zvíťazili nad Komárnom 2:0.

Juniori Slovana Bratislava, ktorí boli doplnení viacerými hráčmi A-tímu, v 12. kole II. ligy zvíťazili nad Komárnom 2:0. Juniorka dosiahla premiérové víťazstvo v prebiehajúcej sezóne.

Počas asociačného termínu nastúpil za juniorku kombinovaný tím s viacerými hráčmi z A-mužstva. Bol medzi nimi aj Vladimír Weiss, ktorý už v rozhovore po pohárovom zápase avizoval, že si chce zahrať aj za juniorku, aby nazbieral minúty na ihrisku. Na ihrisku sme videli zaujímavý súboj dvoch účastníkov MS 2010 i ME 2016 – v belasom hral Vladimír Weiss, za Komárno nastúpil náš bývalý hráč Kornel Saláta.

Belasí vstúpili do stretnutia s jasnou ambíciou ukončiť čakanie na prvé víťazstvo. V prvom polčase mali niekoľko šancí, no dočkali sa tesne pred prestávkou. Boris Cmiljanič peknou strelou k žrdi prekonal Leckéšiho a poslal slovanistov do vedenia.

Po prestávke sa belasí snažili pridať druhý presný zásah, Komárno zase vrhlo všetky sily do snahy o vyrovnanie. Naša defenzíva odolala a v samom závere prišiel aj poisťujúci presný zásah. Mladý Kolumbijčan John García, ktorý je v juniorke od jari tohto roka a počas týždňa zažil súťažný debut v A-tíme, pekne prehodil vybiehajúceho brankára Leckéšiho a uzavrel na konečných 2:0.

Naši juniori sú v priebežnej tabuľke na predposlednej, 14. priečke, kde majú na konte tri body. Šancu pridať ďalší bodový zápis budú mať belasí už počas týždňa. V dohrávke 4. kola privítajú v stredu 14. októbra o 15:00 na Pasienkoch rezervu Žiliny.

„Veľmi nám pomohli hráči z A-mužstva, ich prínos bol viditeľný. Celkovo to bol zaujímavý zápas, aj Komárno sa prezentovalo vo veľmi dobrom svetle. Tešíme sa, že sme to zvládli, dali sme dva góly a doviedli sme zápas do víťazného konca. Tento triumf je veľmi dôležitý, konečne sme získali body a veríme, že sa chytíme aj smerom do ďalších kôl,“ povedal tréner tímu Stanislav Moravec.

Aj stredopoliar Marek Rigo si dnešný triumf juniorky veľmi cení. „Víťazstvo pre nás znamená veľa najmä po psychickej stránke. Padla na nás „deka“ a veríme, že vďaka tomuto zápasu sa odrazíme k lepším výkonom a výsledkom. Súper vzdoroval, v náš prospech zavážili skúsenosti, ktoré prišli vďaka hráčom z A-tímu,“ povedal Marek Rigo, ktorý často spolupracoval s Vladimírom Weissom. Pre mladých hráčov predstavuje fakt, že 66-násobný slovenský reprezentant sám prejavil vôľu zbierať potrebné minúty na ihrisku aj v drese juniorky, silný odkaz a motiváciu. „Je obrovská pocta hrať s futbalistom ako Vlado Weiss. Má obrovskú kvalitu, skúsenosti a je to osobnosť. Nikdy by mi nenapadlo, že by som si s ním mohol zahrať v jednom mužstve, keďže som ho obdivoval len spred televíznej obrazovky,“ doplnil Marek Rigo.

ŠK Slovan Bratislava juniori – KFC Komárno 2:0 (1:0)

Góly: 38. Cmiljanič, 90. García

Žlté karty: 40. Weiss, 40. Medveděv (obaja Slovan)

Rozhodovali: Micheľ – Špivák, Hrebeňár

Bez divákov

Slovan juniori: Šulla – Medveděv, Abena, Laczkó (16. García), Majling (88. Baláž) – Rigo, Lieskovský – Henty, Weiss, Ratao (90. Giesser) – Cmiljanič

Komárno: Leckéši – Adayilo, Saláta, Šimko, Janso, Domonkos, Matič, Kiss, Popovič, Tóth, Pinte (53. Sidibe)