Úvod Správy Mládež Starší dorast zdolal Žilinu

Starší dorast zdolal Žilinu

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Jesenná časť vrcholí aj v mládežníckych súťažiach, kde naše výbery odohrali počas uplynulých dní viaceré zaujímavé zápasy. Dorastenci si zmerali sily so Žilinou, mladší žiaci uzavreli svoj jesenný program v Púchove.

Starší dorastenci (U19) odohrali dôležitý duel v Žiline, ktorá je aktuálne na čele I. dorasteneckej ligy. Belasí síce mali oproti Žilinčanom dva zápasy k dobru, no pred zápasom na nich strácali 11 bodov a v prípade nepriaznivého výsledku by si výrazne skomplikovali šancu obhájiť majstrovský titul. Zverenci Vladimíra Gálu sa k tejto výzve postavili perfektne a už v úvode sa ujali vedenia, keď Denis Giesser úspešne zakončil krásnu kombinačnú akciu. Naši dorastenci na umelej tráve pod Dubňom boli naďalej lepším mužstvom a v 89. minúte dali druhý gól, keď Filip Lichý zo šestnástkového oblúka trafil pekne k ľavej žrdi. Ani kontaktný gól Žiliny zo samého záveru už nič nezmenil na tom, že belasí si odviezli tri body. V tabuľke je náš starší dorast štvrtý s osembodovou stratou na lídra, no s dvomi zápasmi k dobru.

„Z pohľadu postavenia v tabuľke to bol pre nás jeden z kľúčových zápasov, na ktorý sme sa zodpovedne pripravili. Hráme Ligu majstrov a traja naši hráči v novembri reprezentovali Slovensko, takže bolo dôležité vhodne rozložiť sily. Ujali sme sa vedenia po zisku lopty a výbornej prechodovej fáze, keď Čerepkai prihral Giesserovi a ten otvoril skóre. Žilina pokračovala v tom, čo ju zdobí, čiže najmä v dobrej práci s loptou, no my sme tento zápas po taktickej stránke zvládli naozaj výborne. Po prestávke sa Žilinčania snažili o vyrovnanie, my sme mohli z brejkov pridať druhý gól. Záver nám vyšiel fantasticky, keď Lichý skvelou strelou rozhodol o našom víťazstve. Tieto tri body si veľmi ceníme, chceme byť úspešní aj v zostávajúcich jesenných dueloch, aby sme sa čo najviac priblížili k čelu súťaže,“ zhodnotil tréner staršieho dorastu Vladimír Gála.

Víťazstvo na pôde tradičného rivala a lídra súťaže je vítaným povzbudením pred stredajším domácim duelom mládežníckej Ligy majstrov s Rangers FC (streda 27. novembra o 17:00 na Pasienkoch). „Určite je to motivačné a povzbudzujúce pred stredajšou odvetou s Rangers, v ktorej sa chceme pobiť o postup a urobíme všetko, čo bude v našich silách. Sme odhodlaní ponúknuť fanúšikom dobrý futbal a potešiť ich priaznivým výsledkom,“ dodal Vladimír Gála.

Mladší dorastenci do 17 rokov (U17) odohrali so Žilinou nešťastný duel. Od úvodu doťahovali manko, keď najprv na 1:1 vyrovnal v prvom dejstve Martin Kušnír a v druhom polčase Larion Menyhárt len pár sekúnd po svojom príchode na ihrisko znižoval na 2:3. Ani napriek veľkej snahe už slovanisti nedokázali vyrovnať, v tabuľke sú tak šiesti so ziskom 26 bodov.

Belasá U16 v súboji so Žilinou dlho smerovala za trojbodovým ziskom, keď sa v prvom polčase presadil Ivo Pištek. Stav 1:0 však napokon nevydržal, keďže hostia štyri minúty pred koncom vyrovnali na konečných 1:1. Náš výber do 16 rokov je v tabuľke na šiestom mieste s 22 bodmi.

Mladší žiaci uzavreli jeseň v Púchove, kde splnili úlohu favorita. Výber do 13 rokov triumfoval 4:0 a zimuje na druhom mieste západnej skupiny I. ligy, tím do 12 rokov nadelili súperovi 22 gólov a je lídrom západnej skupiny I. ligy.

15. kolo

MŠK Žilina – ŠK Slovan 1:2 (0:1) – góly Giesser, Lichý

Zostava Slovana: Zváč – Valentín, Polonyi, Orság, Lacko, Hornyák, Božik (46. Tóth), Lavrinčík, Čerepkai (86. Sabadoš), Dohnanský (46. Lichý), Giesser (62. Lieskovský)

15. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 2:3 (1:2) – Kušnír, Menyhárt

Zostava Slovana: Vajda – Mičák, Mydla, Molčan, Bodnár, Sečanský, Koseček (60. Hudec), Čongrády, Hasoň (60. Dornai), Kušnír (76. Menyhárt), Thorpe

15. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 1:1 (1:0) - Pištek

Zostava Slovana: Mikoláš – Súkenník, D. Murár, Polák (63. Zvara), Popik, Alex, Rehuš, Riznič, Záhon (73. M. Trusina), Pištek, S. Nagy (40. Marcelli)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov skupina západ

12. kolo

MŠK Púchov – ŠK Slovan 0:4 (0:1) – Rúsek, Polakovič, Veľký, Keszöcze

Zostava Slovana: Ďurík, Dáv. Balog – Polakovič, Štrajt, Veľký, Šablatúra, Horváth, Holocsy, Lembak, Bučurič, Valch, Hrmo, Jurdík, Červenka, Takács, Haba, Rúsek, Dom. Balog, Keszöcze

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

12. kolo

MŠK Púchov – ŠK Slovan 0:22 (0:13) – Halla 5, Bátora 4, Botka 3, Rajčan 3, Tholt 2, Hajko, Toplanský, Human, Androvič, Mateáš

Zostava Slovana: Petrič, Gramblička – Hajko, Rožňai, Botka, Toplanský, Féder, Danko, Tholt, Rajčan, Somoláni, Richter, Human, Androvič, Halla, Lindvay, Mateáš, Bátora