Úvod Správy Juniori Juniorka osem minút od víťazstva nad Popradom

Juniorka osem minút od víťazstva nad Popradom

Juniori Slovana Bratislava remizovali s Popradom 1:1.

Naši juniori v 16. kole II. ligy privítali FK Poprad, ktorý v minulej sezóne v baráži takmer postúpil do najvyššej súťaži a aj teraz ašpiruje na najvyššie priečky. Belasí podali veľmi dobrý kolektívny výkon a dlho smerovali za ziskom troch bodov. Nakoniec si do tabuľky pripísali bod za remízu 1:1.

Belasí začali aktívne a už po siedmich minútach sa ujali vedenia. Georgios Tzovaras, ktorý dnes oslavuje svoje 20. narodeniny, si prebral kolmú prihrávku a pekným oblúčikom prehodil brankára Maleca, lopta zapadla do pravého horného rohu brány – 1:0. Zakrátko opäť Tzovaras mieril pod brvno popradskej brány, prudká strela letela tesne nad. Pripomenuli sa aj hostia z Popradu, keď Grešákovu hlavičku zastavilo brvno a Slebodník mieril nad. V 22. min hľadal Potoma na zadnej žrdi Tzovarasa, ten sa dostal do tvrdého kontaktu s obrancom, no bol z toho len odkop od brány. V prvom polčase sa ešte naši mladíci dostali do zaujímavých protiútokov, avšak nevyšla im finálna fáza.

Po prestávke ako prví pohrozili belasí, Mašulovič z 20 metrov trafil loptu dobre a prudko, no Malec zasiahol. V 58. min po druhýkrát zvonila konštrukcia brány Slovana, keď Horváthovu hlavičku po rohu zastavila spojnica brvna a žrde. Belasí sa nechceli nechať zatlačiť, naopak, snažili sa byť vpredu nebezpeční, Hubertov volej z 65. min vytlačil Malec na roh. Poprad si chcel vynútiť tlak, no do vyložených šancí sa nedostával. V 74. min to teda Zošák skúsil z diaľky a mieril nebezpečne k žrdi, Trnovský stihol vyraziť. Keď sa už zdalo, že by slovanisti mohli zápas dohrať na nulu a pripísať si tri body, prišla 82. min, dlhý nákop Popradu, séria zaváhaní v našej defenzíve a gólová koncovka striedajúceho Olejníka – 1:1. Kto by čakal, že po tomto góle príde drvivý finiš hostí, tak sa mýlil. Belasí boli tí, ktorí sa v závere viac tlačili za víťazstvom, no z niekoľkých skrumáží v šestnástke už nerezultovala žiadna vyložená šanca.

Belasí sú tak v tabuľke na 14. mieste so ziskom 14 bodov, na prvú nezostupovú pozíciu strácajú tri body. V poslednom jesennom kole sa predstavia v Skalici, kde sa bude hrať v sobotu 9. novembra o 17:00.

Hlasy po zápase

Szilárd Németh, tréner: „Bol to kvalitný zápas, v ktorom sme urobili maximum pre víťazstvo. V prvom polčase sme za stavu 1:0 mali viacero situácií traja na troch či štyria na troch, mali sme to riešiť kvalitnejšie, mohli sme tak pridať aj druhý gól. Aj Poprad mal svoje šance, dvakrát trafil brvno. Keďže sme boli blízko k víťazstvu, tak nás remíza trochu mrzí. Zvlášť, keď sme na konci dostali zbytočný gól, musím si ešte na videu pozrieť, aké chyby sme urobili. Chalani však opäť bojovali, posledné zápasy hráme na maxime možností a skúsime to ešte posunúť, aby sme boli ešte lepší. Na jeseň máme ešte jeden zápas, v Skalici sa chceme pobiť o body a potom sa budeme pripravovať na jarnú časť.“

Georgios Tzovaras, autor gólu: „Som veľmi šťastný, že som si v deň svojich dvadsiatych narodenín otvoril strelecký účet v Slovane. Dlhšie ma trápilo zranenie, ale teraz už sa cítim veľmi dobre a som takmer stopercentne pripravený. Dnes by to bol perfektný deň, pokiaľ by sme zápas doviedli do víťazného konca. Chceli sme a mohli sme vyhrať, škoda, že sme v závere inkasovali. Na druhej strane si však treba vážiť aj bod, veď Poprad má veľmi dobrý tím. S prístupom a výkonom, aký sme dnes ukázali, môžeme v priebehu tejto sezóny očakávať lepšie veci, som presvedčený, že aj výsledky budú lepšie.“