Úvod Správy Juniori Juniorka potešila herne i výsledkovo

Juniorka potešila herne i výsledkovo

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Podbrezovou 2:0.

Naši juniori v 15. kole II. ligy dosiahli cenné víťazstvo. Belasí zdolali minuloročného účastníka Fortuna ligy Podbrezovú 2:0, keď sa strelecky presadili Lukáš Pauschek a Martin Hubert.

Po prehre v Košiciach potrebovali slovanisti bodovať, aby si udržali kontakt so súpermi, ktorí sa nachádzajú tesne nad čiarou zostupu. Nečakala ich jednoduchá úloha, veď Podbrezová ešte v uplynulej sezóne hrala najvyššiu súťaž a pred týždňom zdolala Púchov 5:2.

V zaujímavom zápase bolo veľmi dôležité, kto dá prvý gól. V 36. minúte sa to podarilo slovanistom. Center zo štandardnej situácie preletel na zadnú žrď, Martin Hubert sklepol loptu na päťku a Lukáš Pauschek akrobaticky poslal belasých do vedenia.

Po prestávke zrealizoval tréner Szilárd Németh tri striedania, z ihriska stiahol duo Samuel Habodasz – Denis Potoma (obaja hrali počas týždňa mládežnícku Ligu majstrov) i Georgiosa Tzovarasa, ktorý sa vracia do hry po zranení. V závere si naši hráči postrážili svoj náskok a v poslednej minúte ešte kapitán Martin Hubert upravil konečné skóre na 2:0.

Belasí sú v tabuľke na 14. mieste, na konte majú 13 bodov, pričom znížili stratu na „nezostupové“ priečky od 12. miesta vyššie. Najbližšie sa predstavia opäť v domácom prostredí, keď 3. novembra o 10:30 privítajú Poprad.

Hlasy po zápase

Szilárd Németh, tréner: „Po prehre v Košiciach sme podali bojovnejší a kvalitnejší výkon. V prvom polčase sme boli lepší, po štandardnej situácii sme sa ujali vedenia. Po prestávke súper mierne prevzal iniciatívu, no nepustili sme ich do vážnejších šancí. Postupne sme prestriedali, stiahli sme dvoch mladých hráčov, ktorí hrali počas týždňa v mládežníckej Lige majstrov i Georgiosa Tzovarasa, ktorý sa vracia po zranení. Zápas bol pomerne nervózny, často sa prerušovalo. Chalani to však dobrou taktickou hrou ustáli a v poslednej minúte sme ešte poistili naše víťazstvo. Vieme, kde sa v tabuľke nachádzame, preto si tieto body veľmi vážime a sú pre nás povzbudením do ďalšej práce.“

Lukáš Pauschek, autor prvého gólu: „Dnešok vnímam veľmi pozitívne. Celý tím makal od začiatku až do konca, všetci chalani plnili všetko, čo sme si pred zápasom povedali v šatni. Tešiť nás môže nielen výsledok, ale aj predvedená hra. Rovnako som rád, že som skóroval hneď vo svojom druhom štarte v tejto sezóne. Po centri zo štandardnej situácie prepadla lopta na zadnú žrď, kde si ju Martin Hubert spracoval a posunul mi ju na päťku. V polo-výskoku sa mi podarilo loptu zasiahnuť, bolo to také akrobatické zakončenie, ale padlo to tam, to je dôležité. Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo, dnes môžeme byť spokojní aj s predvedenou hrou.“