Úvod Správy Juniori Čisté konto a zisk bodu motiváciou do ďalších zápasov

Čisté konto a zisk bodu motiváciou do ďalších zápasov

Juniori Slovana Bratislava remizovali s Ružomberkom 0:0.

Juniori Slovana Bratislava v 12. kole II. ligy remizovali s rezervou MFK Ružomberok 0:0. V daždivom počasí sa hral na Pasienkoch svižný futbal, v priebehu zápasu si oba tímy vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí.

Belasí chceli prelomiť sériu troch prehier v rade a od úvodu sa tlačili do ofenzívy. Prvú zaujímavú príležitosť mal po štvrťhodine Hubert, ktorý sa uvoľnil na pravej strane a vyslal tvrdú strelu, brankár Krajčírik loptu vyboxoval. Na opačnej strane kontroval Kmeť, ktorý to skúsil zblízka na bližšiu žrď, Ružinský v bráne Slovana však spoľahlivo zasiahol. Záver prvého dejstva patril našej juniorke. Najprv Potoma vystrelil zblízka prudko k žrdi, Krajčírik vyrazil a Jackuliak mieril z dorážky nad.

Po prestávke sa pokračovalo v svižnom tempe. Ružomberčania taktiež túžili po troch bodov a vypracovali si zaujímavé príležitosti, no Ružinský ďalšími zákrokmi podržal belasých. V závere boli belasí iniciatívnejší a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 74. minúte prenikol do šestnástky Kozlovský, namieril prudko k bližšej žrdi, no Krajčírik vyrazil. Súperi sa tak rozišli zmierlivo po bezgólovej remíze.

Naši juniori tretíkrát v sezóne bodovali, celkovo majú na konte 7 bodov a nachádzajú sa na 15. mieste priebežnej tabuľky. O týždeň sa belasí opäť predstavia na domácom ihrisku, keď v sobotu 12. októbra o 15:00 privítajú ďalšieho nováčika súťaže MŠK Púchov.

„Myslím si, že remíza je vzhľadom na priebeh zápasu spravodlivá. Mali sme dostatok šancí, rovnako však hrozil aj súper. V druhom polčase sme boli o niečo aktívnejší, mali sme loptu častejšie na kopačkách a vypracovali sme si zaujímavé príležitosti. Škoda, že sme aspoň jednu nepremenili a nedotiahli duel do víťazného konca. Zo zápasu si okrem zisku bodu vieme vziať aj ďalšie pozitíva. Osobne ma teší nula na konte inkasovaných gólov, verím, že chalanov tento duel tiež motivuje a dodá nám energiu do ďalších kôl. Každý bod si musíme tvrdo vydrieť a odmakať, verím, že ak aj o týždeň proti Púchovu budeme hrať s takýmto nasadením, tak sa k nám prikloní aj šťastena a budeme úspešní,“ zhodnotil tréner Szilárd Németh.

ŠK Slovan Bratislava juniori - MFK Ružomberok "B" 0:0

Žlté karty: 66. Mašulovič, 76. Hubert, 77. Habodasz (všetci Slovan)

Rozhodovali: Marsal - Sluk, Halíček

Návšteva: 75 divákov

Slovan juniori: Ružinský - Čikoš, Čech, Majling, Kozlovský - Habodasz (81. Švihel) - Hubert, Mašulovič (78. Schlossár), Potoma, Haramia (41. Borovský) - Jackuliak

Ružomberok "B": Krajčírik - Ondrek, Holub, Jonec (44. Bajtoš), Filinský, Kudlička (76. Mir. Almaský), Múdry, Kmeť, Dopater, R. Kružliak, Már. Almaský (46. Jedinák)

Ako hrali naši mladíci?
Ikona slovenského futbalu sa teší z druhého majstrovského titulu s ŠK Slovan.
Lukáš Pauschek získal v sobotu 7. titul majstra Slovenska, čo sa zatiaľ ešte nikomu nepodarilo! Všetky má so Slovanom.