Úvod Správy Juniori Zápas sa zlomil dvomi gólmi v rýchlom slede

Zápas sa zlomil dvomi gólmi v rýchlom slede

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Šamoríne 0:3.

Naši juniori v rámci 11. kola II. ligy cestovali do Šamorína. V dôležitom zápase naši mladíci nebodovali, keď prehrali 0:3. V tabuľke sú tak naďalej pätnásti, pričom práve Šamorín im na štrnástom mieste odskočil na trojbodový rozdiel.

V základnej zostave nastúpil fanúšikom dobre známy Erik Čikoš. Rodený Bratislavčan, ktorý v Slovane strávil významnú časť svojej kariéry a naposledy nosil belasý dres na jar 2018, už od leta trénoval s našou juniorkou, a teraz jej pomohol aj v súťažnom zápase.

Belasí sa v dôležitom súboji snažili vychádzať z pevnej defenzívy. Ich plán dostal vážne trhliny v rozmedzí 36. – 37. minúty. Šamorín totiž z dvoch brejkových situácií dvakrát skóroval a razom viedol 2:0. Po prestávke sa ešte slovanisti snažili zdramatizovať priebeh zápasu, no v 57. minúte tretíkrát inkasovali.

Naša juniorka sa najbližšie predstaví v domácom prostredí, keď v sobotu 5. októbra o 15:00 privíta rezervu MFK Ružomberok. Hrať sa bude na Pasienkoch.

„Musíme na rovinu povedať, že Šamorín vyhral zaslúžene, pretože bol futbalovejší a aktívnejší. Našim herným plánom bolo využívať krídelné priestory, čo sme aj nacvičoval počas týždňa, no chýbala nám lepšia rozohrávka zozadu a väčšinou sme len nakopávali lopty dopredu. Po našom rohovom kope, keď sme mohli zakončiť, sa súper ujal lopty a z brejku otvoril skóre. O minútu neskôr sme opäť boli pred šestnástkou súpera, no prišla zlá prihrávka, ďalší brejk a bolo 0:2. V týchto chvíľach sa zápas zlomil. Po prestávke sme sa snažili vyššie napádať a urobiť niečo s výsledkom, mali sme nejaké náznaky príležitostí, ale v koncovke sme neboli úspešní,“ zhodnotil tréner Szilárd Németh.

Juniorka je v tabuľke v neľahkej, ale nie neriešiteľnej situácii. Na dvanáste miesto, ktoré je prvé nezostupové, stráca hrateľných šesť bodov. O týždeň čaká belasých dôležitý domáci duel s ružomberskou rezervou. „Dôležitá je koncentrácia, nesmieme robiť také chyby, po ktorých inkasujeme zbytočné góly. Pre nás je každý zápas kľúčový, počas týždňa sa zodpovedne pripravíme na Ružomberok a verím, že už získame body, ktoré tak veľmi potrebujeme,“ doplnil Szilárd Németh.

FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava juniori 3:0 (2:0)

Góly: 37. a 57. Čunta, 36. Leginus

Žlté karty: 16. Baez, 18. Nagy, 43. Čunta, 73. Németh – 20. Borovský, 41. Čech, 54. Potoma, 70. Hubert, 80. Baláž

Červená karta: 84. Baláž (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Jurenka – Hrmo, Zemko

Návšteva: 480 divákov

Šamorín: Slančík – Nagy, Rymarenko, Mezovský, Valek (36. Magyar), Čunta, Leginus (76. Bari), Dolinský, Pidruchnyi, Nagy, Baez (66. Németh)

Slovan juniori: Trnovský – Čikoš, Čech, Baláž, Kozlovský – Habodasz (74. Fronc), Majling – Borovský (46. Schlossár), Potoma, Jackuliak – Hubert (74. Mašulovič)