Úvod Správy Juniori Na zisk bodov musíme premieňať šance

Na zisk bodov musíme premieňať šance

Juniori ŠK Slovan prehrali v Liptovskom Mikuláši 0:2.

Juniorka ŠK Slovan v treťom kole II. ligy prehrali v Liptovskom Mikuláši 0:2 a v priebežnej tabuľke sú na deviatom mieste. Belasých po zápase mohli mrzieť najmä nepremenené príležitosti. Práve premieňanie gólových šancí je v tejto náročnej súťaži kľúčové na to, aby naši mladíci pravidelne bodovali.

Na Liptove nastúpila s výnimkou stopéra Richárda Guzmicsa veľmi mladá zostava a šesť hráčov z minuloročného majstrovského staršieho dorastu. Slovanisti inkasovali v prvom polčase po štandardnej situácii, keď Trnovský najprv výborne zasiahol, no Nemergut zblízka doklepol do siete. Pri záverečnom nápore belasých potom do otvorenej obrany skóroval Laura.

Vzhľadom na to, že juniorka hrala v rovnakom čase ako prvý tím, viedol mužstvo Martin Rusňák, ktorý je asistentom Jána Kozáka ml.

Medzi našimi hráčmi nemohla po prehre panovať spokojnosť. „Zápas hodnotím negatívne, ťažko môžeme hľadať nejaké pozitíva. Treba si priznať, že Liptovský Mikuláš má organizované mužstvo so skúsenými hráčmi a v tomto zápase bol lepší. Miestami sme boli vyrovnaným súperom a vypracovali sme si tri vyložené príležitosti, ktoré sme však nepremenili. Pokiaľ v tejto lige nepremeníte šancu, tak ďalšia už nepríde, takže určite potrebujeme zlepšiť efektivitu, aby sme pravidelnejšie bodovali,“ povedal po stretnutí stredopoliar Samuel Habodasz, ktorý operuje na pozícii defenzívneho štítu.

Belasí sa najbližšie predstavia v domácom prostredí, v nedeľu 11. augusta o 17:00 vyzvú Komárno. Pre zotrvanie v strede tabuľky je dôležité doma pravidelne bodovať. „Doma potrebujeme vyhrávať, tieto body budú veľmi dôležité. Proti Komárnu chceme predviesť podobný výkon ako naposledy v súboji so Skalicou. Na zápas sa zodpovedne pripravíme a urobíme maximum, aby sme dosiahli úspešný výsledok,“ dodal Samuel Habodasz.

 

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

Góly: 29. Nemergut, 88. Laura

Žlté karty: 75. Laura, 78. Nemergut, 84. Krčík – 51. Habodasz, 53. Majling

Rozhodovali: Čiernik – Špivák, Mihalík

Návšteva: 560 divákov

Liptovský Mikuláš: Gábriš – Krčík, Gerát, Bartoš, Staš (90. Václavik), Nemergut, Kačerík (66. Kotora), Čery, Laura, Kucharčík, Krčík (69. Lukáč)

Slovan juniori: Trnovský – Borovský, Majling, Guzmics, Kozlovský – Habodasz – Jackuliak, Fronc (15. Mašulovič), Potoma, P. Haramia – Hermann (83. Petráš)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Turecku.
Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Tehelné pole ocenili aj odborníci.

Neprehliadnite

Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Turecku.
Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Tehelné pole ocenili aj odborníci.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.