Úvod Správy Juniori Herné pozitíva preniesť aj do bodového zisku

Herné pozitíva preniesť aj do bodového zisku

Juniori ŠK Slovan v nedeľu o 10:30 privítajú MFK Skalica.

Naša juniorka sa po dvojročnej odmlke vracia do II. ligy, ktorá sa hrá v celoslovenskom formáte so 16 mužstvami. Belasí v prvom kole na ihrisku Popradu, ktorý siahal po postupe do Fortuna ligy, statočne vzdorovali a prehrali tesne 0:1. V druhom kole vyzvú ďalšieho postupového ašpiranta zo Skalice. Úvodný výkop je v nedeľu o 10:30 na Pasienkoch.

Cena vstupenky na zápasy juniorky je 3 eurá. Držitelia permanentiek majú vstup na zápasy zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Slovanisti túžia v úvodnom domácom zápase sezóny po premiérovom bodovom zisku v II. lige. Skalica v minulej sezóne skončila na treťom mieste, pričom sa netají vyššími ambíciami. V prvom kole sa však vytrápila s nováčikom z Púchova, keď zvíťazila 1:0 po góle z nadstaveného času.

Naši juniori by radi nadviazali na herné pozitíva z Popradu, avšak s lepším konečným výsledkom. „Druhá liga v porovnaní s treťou predstavuje veľký skok, je náročnejšia z pohľadu osobných súbojov a hrá sa vo vyššom tempe. Aj napriek prehre si môžeme z úvodného kola v Poprade vziať viacero pozitív. V lete sme sa poctivo pripravovali, čo sa ukázalo aj v zápase. Kondične sme súperovi stačili, aj v samom závere zápasu sme ich napádali a herne sme sa im vyrovnali. Škoda, že sme si neodviezli aspoň bod, mali sme šance a trafili sme aj žrď. O to je však väčšia motivácia uspieť proti Skalici a získať naše prvé body v druhej lige,“ hovorí kapitán belasej juniorky Martin Hubert.

Počas týždňa naši mladíci intenzívne trénovali a pripravovali sa na víkendový duel, ktorý sa začína v nedeľu o 10:30 na Pasienkoch. „Nemáme jednoduchý žreb, v prvých kolách čelíme náročným súperom. Ale keď sme dokázali hrať vyrovnanú partiu s Popradom, tak vieme, že si môžeme trúfať aj na Skalicu. Do sezóny sa pozeráme pozitívne s túžbou niečo dosiahnuť a dobre reprezentovať meno klubu.“

Martin Hubert sa stal v lete kapitánom tímu. „Je to veľká česť, vďačím trénerovi Jánovi Kozákovi i vedúcemu mužstva Jaroslavovi Suchoňovi, že mi zverili kapitánsku pásku. Vnímam zodpovednosť, ktorá z pásky vyplýva. Budem sa snažiť odvádzať v zápasoch maximum a ako kapitán pôjdem chalanom príkladom,“ hovorí 23-ročný krídelný hráč, ktorý však dokáže nastúpiť prakticky na akomkoľvek poste.

Postupom do II. ligy sa skvalitnili aj podmienky pre prípravu juniorky. „Podmienky sa výrazne zlepšili, či už počtom hráčov na tréningu alebo doplnením realizačného tímu, do ktorého pribudol kondičný tréner Martin Rusňák, máme aj vlastného fyzioterapeuta Štefana Szilágyiho. Klub nám vytvoril veľmi dobré podmienky, verím, že sa to prejaví aj výkonmi na ihrisku,“ hovorí Martin Hubert, ktorého podobne ako ďalších mladíkov v juniorke poteší, ak na zápasy prídu aj priaznivci Slovana. „Každý fanúšik, ktorý príde na zápas, nás poteší a môže nám pomôcť v náročných zápasoch, ktoré nás čakajú,“ uzavrel kapitán našej juniorky.

Úvodný výkop zápasu ŠK Slovan Bratislava juniori – MFK Skalica je na programe v nedeľu 28. júla o 10:30 na Pasienkoch.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Turecku.
Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Tehelné pole ocenili aj odborníci.

Neprehliadnite

Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Turecku.
Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Tehelné pole ocenili aj odborníci.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.