Úvod Správy Juniori Statočný boj bez bodovej odmeny

Statočný boj bez bodovej odmeny

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Poprade 0:1.

Naša juniorka sa v 1. kole II. ligy predstavila na ihrisku Popradu, ktorý v uplynulej sezóne siahal po postupe do najvyššej súťaže. Belasí boli ako nováčik súťaže vyrovnaným súperom a herne určite nesklamali. Vo výsledku sa prejavili väčšie skúsenosti Popradčanov, ktorí triumfovali 1:0.

V základnej zostave nastúpili štyria hráči z majstrovského staršieho dorastu, ďalší dvaja zasiahli do zápasu v priebehu hry.

Podľa očakávaní začal Poprad pred vyše tisícovou návštevou aktívne a snažil sa čím skôr otvoriť skóre. Belasí sa však dobre bránili a keď sa aj domáci dostali do koncovky, podržal ich brankár Trnovský. Škoda, že v 25. minúte vyšla Popradu štandardná situácia a Jančo zblízka otvoril skóre – 1:0. Slovanisti mohli vyrovnať v závere prvého dejstva, keď aktívny Hubert z dobrej pozície len tesne minul priestor troch žrdí.

Aj po prestávke hrali naši mladíci s ašpirantom na postup do Fortuna ligy vyrovnanú partiu. Popradčania naďalej hrozili s cieľom pridať druhý gól, belasým však dobre fungovala defenzívna štvorica a spoľahlivo chytal Trnovský. V 69. minúte mohlo byť vyrovnané – Kozlovský vyslal výbornú strelu, Malec už bol prekonaný, zachránila ho však ľavá žrď. Ani záverečná snaha už vytúžený gól nepriniesla a tak belasí odštartovali pôsobenie v II. lige tesnou prehrou.

„V prvom polčase sme si museli rýchlo zvyknúť na vyššie tempo. Najväčšie problémy nám robili štandardné situácie súpera. Tesne pred prestávku sme mali dobrú šancu na vyrovnanie, škoda, že sme ju nevyužili. Vyšiel nám vstup do druhého polčasu, mali sme ďalšie náznaky šancí. Som rád, že zápas bol otvorený až do konca. Víťazstvo Popradu je zaslúžené. Napriek prehre ma teší stopercentný prístup hráčov a som presvedčený že sa budeme každým zápasom zlepšovať,“ zhodnotil tréner tímu Ján Kozák ml.

V bráne belasých predviedol niekoľko výborných zákrokov 19-ročný Martin Trnovský. „Zápas mal vysoké tempo. Súper držal častejšie loptu na kopačkách a bol nebezpečný, my sme sa Popradu snažili vyrovnať bojovnosťou. Poprad bol fyzicky silný, bolo to vidno v súbojoch. Ak porovnám tento zápas s minulou sezónou v doraste, tak tempo bolo vyššie a hráči mali oveľa menej času na spracovanie lopty a rozhodnutie, čo s ňou urobia. Mali sme veľmi mladé mužstvo, za výkon sa však určite hanbiť nemusíme. V súboji s tímom, ktorý mohol postúpiť do Fortuna ligy, sme len raz inkasovali. Škoda, že sa nám nepodarilo aj vyrovnať,“ povedal Martin Trnovský.

Juniori v ďalšom kole privítajú Skalicu. Zápas sa odohrá v nedeľu 28. júla o 10:30 na štadióne Pasienky.

 

FK Poprad – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:0 (1:0)

Gól: 25. Jančo

Žltá karta: 75. Fronc (Slovan juniori)

Rozhodovali: Kišš – Súkeníková, Halíček

Návšteva: 1122 divákov

Poprad: Malec – P. Maslo, Pajer, Horváth, Zekucia, Jančo (69. Kuba), Lopez Da Silva (89. Olejník), Zošák, Gallovič, Kukoľ, Slebodník (79. Streňo)

Slovan juniori: Trnovský – Borovský, Majling, Baláž, Kozlovský – Habodasz (75. Fronc) – Hubert, Rabiu, Mašulovič (65. Potoma), Haramia (82. Jackuliak) – Hermann

Slovan TV
Aktuálne novinky
Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Turecku.
Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Tehelné pole ocenili aj odborníci.

Neprehliadnite

Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Turecku.
Predaj vstupeniek bude prebiehať na pokladnici na Tehelnom poli.
Tehelné pole ocenili aj odborníci.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.