Úvod Správy Juniori Juniorka naďalej bez prehry

Juniorka naďalej bez prehry

Juniori Slovana Bratislava remizovali v Malackách 1:1.

Naši juniori sa už ako istí víťazi III. ligy Bratislava predstavili počas víkendu v Malackách. Belasí mohli o osude zápasu rozhodnúť už v prvom polčase, nevyužili však viacero vyložených príležitostí. Zo Záhoria si tak odviezli bod za remízu 1:1.

Tréner Ján Kozák ml. dal v základnej zostave príležitosť aj trom dorastencom – okrem brankára Marka Zváča nastúpili od začiatku aj Martin Majling a Samuel Habodasz. Bola to zaujímavá trénerská konfrontácia - šéfom realizačného tímu Malaciek je totiž bývalý hráč i tréner Slovana Štefan Horný. V daždivom počasí belasí od úvodu potvrdzovali postavenie lídra a vypracovali si vyložené šance. Doplácali však na efektivitu a skóre tak otvorili až tesne pred prestávkou. Po dlhom nákope brankára Zváča sklepol Rigo loptu pre Petráša, ktorý ideálne vysunul Hermanna. Ten namieril pomedzi nohy brankára a potvrdil svoju dobrú formu – 0:1.

Po prestávke sa obraz hry zmenil. Slovanisti už neboli tak aktívni ako v prvom dejstve, na čo doplatili po necelej hodine hry, keď Ronec vyrovnal na 1:1. Stav sa už do konca zápasu nezmenil a tak si belasí odviezli zo Záhoria bod. Stále platí, že v doterajšom priebehu sezóny ešte neprehrali.

„Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Ten prvý bol veľmi dobrý, chalani boli v pohybe, dobre kombinovali a predviedli pekné akcie. Mali sme viacero vyložených šancí, žiaľ, premenili sme iba jednu. Ak by sme po polčase viedli o tri či štyri góly, nikto by nič nepovedal. Kým s prvým polčasom môžem vysloviť spokojnosť, s tým druhým určite nie. Horšie sme sa pohybovali, boli tam nepresnosti a z našej pasivity vyústil vyrovnávajúci gól súpera. Ak chceme byť úspešní, musíme hrať podať optimálny výkon v oboch polčasoch,“ povedal tréner juniorky Ján Kozák ml.

Najbližšie naši juniori privítajú súpera z Pezinka. Zápas sa odohrá v sobotu 25. mája o 17:00 na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky.

FC Malacky – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:1 (0:1)

Góly: 59. Ronec – 38. Hermann

Žlté karty: 17. Hradil, 48. Livora, 64. Čeřovský – 45. Mašulovič, 64. Majling

Rozhodovali: Bláha – Lalo, Ralbovský

Návšteva: 150 divákov

Malacky: Veber – Rupec, Bakrač, Kovárik, Velický (84. Pecho), Livora (90. Vaniš), Čeřovský (76. Lörinczi), Vučić, Hradil, Ronec, Mifkovič

Slovan juniori: Zváč – Hubert, Majling, Mašulovič, Nedorost – Schlossár (84. Fronc), Habodasz – Brodziansky (60. P. Haramia), Rigo, Hermann – Petráš (76. F. Nagy)

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.