Úvod Správy Juniori Juniorka naďalej na víťaznej vlne

Juniorka naďalej na víťaznej vlne

Juniori Slovana Bratislava zdolali Báhoň vysoko 6:0.

Naša juniorka si už dnes predohrala duel 22. kola III. ligy Bratislava, v ktorom privítala súpera z Báhoňa. Belasí v zápase herne dominovali a zvíťazili vysoko 6:0, pričom predviedli viacero pekných akcií a strelili krásne góly. Zverenci Jána Kozáka ml. vedú ligovú súťaž s 15-bodovým náskokom na Raču, ktorá má ešte víkendový zápas k dobru.

V súboji prvého so štvrtým sa hral zaujímavý futbal, pričom ako prví pohrozili hostia. Bosý po dlhej lopte postupoval sám na Zváča, ten dobre vybehol a podržal tím. Belasí kontrovali parádnou prihrávkou Rabia na Hermanna, ktorý obišiel aj brankára, strelu do odkrytej brány však vykopol obranca z bránkovej čiary. Po polhodine hry slovanisti otvorili skóre, Cmiljanič prihral Hermannovi a ten trafil k bližšej žrdi – 1:0. O niekoľko sekúnd neskôr vyslal Brodziansky strieľaný center pred bránu a opäť Hermann sa zblízka nemýlil – 2:0. Ďalší pekný moment prišiel v 42. minúte, keď sa Rigo v šestnástke neulakomil, ale ešte oblúčikom preniesol hru na pravú stranu, odkiaľ Nono vystrelil priam výstavne z voleja, lopta zapadla pod brvno – 3:0.

Krátko po prestávke prišla ďalšia pekná akcia, Nono vysunul za obranou Hermanna, ktorý obišiel brankára a zavŕšil hetrik – 4:0. V 58. minúte zase Rabiu našiel za obranu Huberta, a ten to vymyslel priam ukážkovo, keď z prvej preloboloval vybiehajúceho brankára – 5:0. Gólový účet uzavrel v 78. minúte striedajúci Nagy, ktorý hruďou doklepol do siete center Brodzianskeho.

Juniorka sa tak dostala na métu 60 bodov a urobila ďalší krok za postupom do vyššej súťaže. Belasí sa najbližšie predstavia v Rohožníku, kde sa bude hrať v nedeľu 28. apríla o 17:00.

„Po dnešku môžem vysloviť spokojnosť, dosiahli sme veľmi pekné víťazstvo. Prvá štvrťhodina ešte v našom podaní nebola ideálna, ustáli sme dve príležitosti súpera, no zvyšných 30 minút do prestávky už bolo výborných. Predviedli sme pekné akcie, dali sme krásne góly a pokračovali sme v tom aj v druhom polčase. Vážime si, že prišiel súper, ktorý hral futbal, mali sme viac priestoru na našu kombinačnú hru, čo sme patrične využili,“ zhodnotil tréner tímu Ján Kozák ml.

Jeden z najkrajších okamihov stretnutia priniesla spolupráca Ibrahima Rabia s Martinom Hubertom. Prvý menovaný z hĺbky poľa vyslal presne načasovanú prihrávku za obranu a Martin Hubert z prvého dotyku prehodil vyššie postaveného brankára. Lopta následne zapadla do siete poza chrbát bezmocného brankára Báhoňa. „Ibi mal v strede poľa loptu a vždy má hore hlavu, takže videl, že som si nabehol po kraji ihriska. Dal mi perfektnú loptu, už som bol zoči-voči brankárovi a skúsil som to „z prvej“ lobnúť ponad neho. Pekne to tam padlo, z gólu sa teším,“ opísal Martin Hubert svoj druhý gól v sezóne.

Belasí si v kombinovanom zložení s tromi hráčmi z kádra A-mužstva dnešný duel doslova užívali a predviedli viacero veľmi pekných akcií aj pre oko diváka. Určite k tomu prispelo aj kvalitne pripravené ihrisko a taktiež súper, ktorý sa snažil hrať konštruktívne a nie len na hlbokú defenzívu. „Veľká vďaka trávnikárom za perfektne pripravené ihrisko, na takomto povrchu sa dá hrať aj pekný futbal. Čelili sme súperovi, ktorý sa snažil hrať kombinačne a len nebránil ako väčšina tímov v súťaži. Hrali sme kombinačne po krídlach, prišla efektivita a góly, takže sme spokojní. Ideme za naším cieľom, ktorým je postup do druhej ligy a chceme vyhrať všetky zostávajúce zápasy,“ uzavrel Martin Hubert.

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠK Báhoň 6:0 (3:0)

Góly: 30., 31. a 47. Hermann, 43. Nono, 58. Hubert, 78. Nagy