Úvod Správy Mládež Skvelá séria staršieho dorastu sa skončila, žiaci suverénni

Skvelá séria staršieho dorastu sa skončila, žiaci suverénni

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Počas uplynulého týždňa odohrali naši dorastenci derby s Trnavou, v ktorých žiaľ neboli úspešní a z troch duelov vybojovali jeden bod. Žiacke výbery si v prvom kole nadstavby bez problémov poradili s Dubnicou nad Váhom a dosiahli vysoké víťazstvá.

Starší dorast nenatiahol skvelú šnúru piatich víťazstiev po sebe a celkovo devätnástich duelov bez prehry. Belasí v derby doplatili na slabší úsek v úvode druhého polčasu, keď inkasovali dvakrát v rýchlom slede. Zverenci Vladimíra Gálu sú napriek druhej prehre v sezóne naďalej lídrami súťaže, ich náskok na druhú Trnavu sa však stenčil na dva body.

Mladší dorast v kategórii do 17 rokov (U17) pokračuje vo veľmi dobrých jarných výkonoch, neprehral piaty duel v rade. V Trnave síce slovanisti po polčase prehrávali, neodišli však naprázdno, pretože po prestávke vyrovnal kanonier Adam Matoš z pokutového kopu. Zverenci Szilárda Németha sú v tabuľke tretí a stále si držia kontakt s najužším čelom tabuľky.

Nešťastný zápas odohrala v Trnave naša U16. Zverenci Michala Suchomela sa v druhom polčase ujali vedenia po zásahu Mareka Mydlu a zdalo sa, že si z derby odvezú všetky tri body. Nevyšiel im však záver stretnutia a Spartak v záverečných troch minútach otočil skóre vo svoj prospech. Výber U17 je v tabuľke na štvrtom mieste so ziskom 40 bodov.

Naše dorasty sa najbližšie stretnú v sobotu so Senicou. Doma sa tentoraz predstavia mladšie dorasty, duel U17 sa začína o 11:00 a U16 o 13:15. Oba zápasy sa odohrajú na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

Mladší žiaci odštartovali nadstavbovú časť o titul, a to hladkými víťazstvami v Dubnici nad Váhom – U13 zvíťazila 6:2 a U12 rekordne 40:1. Výber U13 je v tabuľke o skóre druhý za Trenčínom, U12 vedie svoju súťaž. Starší žiaci vstúpia do nadstavby až v sobotu 13. apríla, keď doma privítajú Trenčín.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

23. kolo

ŠK Slovan – FC Spartak 0:2 (0:0)

Zostava Slovana: Trnovský – Valentín, Čech, Habodasz, Tóth, Lavrinčík, Potoma, P. Haramia, Jackuliak (65. Sopóci), Lichý, Dohnanský (58. Floriš)

23. kolo

FC Spartak – ŠK Slovan 1:1 (1:0) – Matoš

Zostava Slovana: Chudík – Jur. Lacko, Galovič, Szetei (74. V. Duffek), Polčic, Matoš, Hečko, Palacka, Božik, Hornyák, Šoltíšik (63. Kupec)

23. kolo

FC Spartak – ŠK Slovan 2:1 (0:0) - Mydla

Zostava Slovana: Hapl – Bodnár, Sečanský, Mydla, Zámečník, Koseček, Thorpe, Murcko (74. Demko), Vician (68. R. Haramia), Čongrády (57. Džavoronok), Menyhárt (41. Dornai)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov

1. kolo nadstavbovej časti o titul

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan 2:6 (1:3) – Dobrovič 2, S. Murár 2, Valach, Klaučo

Zostava Slovana: Klas, A. Duffek – Jurišta, Dugovič, Arnold, Mravec, S. Murár, Husarčík, Kováč, Dornai, Gašpar, Valach, Ruža, Lobodáš, Dobrovič, Imrišek, Klaučo, Spišiak

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan 1:40 (0:28) – Šablatúra 9, Canolli 4, Rúsek 4, Szabo 3, Németh 3, Dan. Balog 3, Bachna 3, Keszöcze 2, Valch 2, Haba 2, Štrajt, Bučurič, Pernička, Červenka, Takács

Zostava Slovana: Petrič, Dáv. Balog – Štrajt, Keszöcze, Szabo, Šablatúra, Horváth, Canolli, Németh, Bučurič, Dan. Balog, Valch, Pernička, Červenka, Takács, Haba, Rúsek, Bachna