Úvod Správy Juniori Juniorka opäť bližšie k postupu

Juniorka opäť bližšie k postupu

Juniori Slovana Bratislava zdolali Tomášov 3:1.

Naša juniorka sa počas víkendu vrátila na víťaznú vlnu. Belasí po remíze v Lozorne zdolali Tomášov a urobili ďalší krok za postupom do II. ligy.

V zápase s Tomášovom dostali opäť priestor viacerí hráči z kádra prvého tímu, po zranení sa prvýkrát predstavil navrátilec Mitch Apau. Úvod stretnutia však našim futbalistom nevyšiel, keď Todorovič unikol po pravom krídle a prehodil vybiehajúceho Repiského – 0:1. Odpoveď belasých prišla v 20. minúte, Hubertovu peknú prihrávku si prebral Ratao, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal a vyrovnal na 1:1.

Po prestávke dokonali belasí obrat skóre a rozhodli o zisku troch bodov. V 52. minúte našiel Ratao krížnou prihrávkou na zadnej žrdi Hermanna, a ten zblízka poslal loptu do siete – 2:1. O tri minúty kapitán Rigo perfektne prihral Hubertovi, ktorý svoj výborný výkon vyšperkoval presným zásahom – 3:1. V samom závere ešte mohol víťazstvo prikrášliť Mašulovič, jeho penaltový pokus však zneškodnil brankár hostí.

Ani to nič nezmenilo na fakte, že juniori získali ďalšie víťazstvo a na čele súťaže majú celkom 54 bodov pri skóre 79:18. Na druhú Raču majú 12-bodový náskok. Belasí sa najbližšie predstavia v Bernolákove, kde sa bude hrať v nedeľu 14. apríla o 16:30.

„Som rád, že sme sa po remíze vrátili späť na víťaznú vlnu. Rýchly inkasovaný gól nás trochu zaskočil, výkon v prvom polčase nebol podľa mojich predstáv. Po prestávke sme už hrali lepšie, predviedli sme pekné akcie, dali sme ďalšie dva góly, s tým môžem vysloviť spokojnosť. Musíme však zlepšiť prvé polčasy. V tých druhých sa zvyčajne prejaví to, že sme fyzicky pripravení lepšie než ostatné tímy v lige, my však už myslíme na to, čo nás čaká v budúcej sezóne. Ak chceme zvládnuť druhú ligu, musíme trénovať na tom, aby sme boli trpezlivejší, presnejší a odstránili ľahké straty lôpt,“ povedal tréner tímu Ján Kozák ml.

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠK Tomášov 3:1 (1:1)

Góly: 20. Ratao, 52. Hermann, 55. Hubert – 5. Todorovič

Žlté karty: 37. Nono, 78. Hermann – 21. Radakovič, 54. Leginus, 56. Todorovič, 81. Šándor

Červená karta: 82. Milovanovič (Tomášov)

Rozhodovali: Vašš – Hudy, Volek

Návšteva: 100 divákov

Slovan juniori: Repiský – Apau (75. Nagy), Mašulovič, Petráš (86. Nedorost), Stangl (46. Popovych) – Schlossár (82. Lacko), Nono – Hubert, Rigo, Hermann – Ratao (66. Brodziansky)

Tomášov: Kolena - Milovanovič, Baďura, Leginus, Kleberc, Radakovič, Torbica, Jevtič, Šándor (86. Kačmarek), Todorovič, Kiss

Pripravujeme pre vás veľkú fanzónu s hudobným vystúpením.