Úvod Správy Mládež Starší dorast zvýšil náskok, mladší nadeľoval Dunajskej Strede

Starší dorast zvýšil náskok, mladší nadeľoval Dunajskej Strede

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Počas uplynulého týždňa boli v akcii všetky mládežnícke výbery belasých. A opäť s úspešnými výsledkami, keď dorasty i žiaci vyhrali všetky zápasy. Juniorka síce remizovala v Lozorne, naďalej však suverénne vedie súťaž a smeruje za postupom do druhej ligy.

Juniorka nastúpila v pozmenenom zložení a s improvizáciou v zostave, keď útočník Petráš plnil úlohu stredného obrancu. Belasí v Lozorne po polčase prehrávali 0:1, po prestávke však z penalty vyrovnal navrátilec František Nagy. Domáci sa opäť ujali vedenia, na konečných 2:2 po peknej kombinačnej akcii vyrovnal Brodziansky. Juniorka tak síce utrpela tretiu bodovú stratu v sezóne, na prvom mieste však má 12-bodový náskok na Raču. Najbližšie sa naši juniori predstavia v domácom prostredí, v sobotu 6. apríla o 15:30 privítajú na Pasienkoch súpera z Tomášova.

Starší dorast dosiahol svoje piate jarné víťazstvo a náskok na prvom mieste tabuľky zvýšil na päť bodov. Zverenci Vladimíra Gálu opäť odohrali poriadny „nervák“ so šťastným koncom. O víťazstve nad Dunajskou Stredou totiž rozhodol až v posledných sekundách zápasu Denis Potoma, ktorého siedmy gól v sezóne mal obrovskú hodnotu – belasí vďaka nemu získali tri body a po zaváhaní Trenčína sa osamostatnili na čele tabuľky.

Mladší dorastenci nadelili Dunajskej Strede toľko, koľko sa do nej zmestilo. Výber U17 vyhral na Žitnom ostrove vysoko 8:2, v tabuľke je tretí so sedembodovým mankom na vedúcu Žilinu. Naša „šestnástka“ odohrala bezgólový prvý polčas, no po prestávke nadelila DAC tri góly a zvíťazila rozdielom triedy. Belasá U16 je v tabuľke na štvrtom mieste.

Žiaci absolvovali posledné duely v rámci základných častí svojich súťaží. V súbojoch s Dubnicou nad Váhom potvrdili všetky žiacke tímy úlohu favorita a dosiahli hladké víťazstvá – U15 vyhrala 4:1 a U14 15:0, mladší žiaci U13 triumfovali 4:0 a U12 43:8. Všetky žiacke výbery belasých postúpili do nadstavbovej časti, kde si zahrajú o víťazstvo v súťaži, resp. o postup na majstrovstvá Slovenska.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

Slovan juniori – III. liga Bratislava

19. kolo

ŠK Lozorno – ŠK Slovan juniori 2:2 (1:0)

Góly: 12. Valla, 52. Teraz (z 11 m) – 51. Nagy (z 11 m), 65. Brodziansky

Zostava Slovana: Rybár – Popovych, Kočík, Petráš, Hubert – Schlossár (58. Potoma) – Mašulovič (79. Haramia), Rigo, Hermann – Brodziansky, Nagy (65. Habodasz)

22. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 2:1 (1:0) – P. Haramia, Potoma

Zostava Slovana: Zváč – Valentín, Čech, Tóth, Floriš (75. Dohnanský), Habodasz, Lavrinčík, Potoma, P. Haramia (88. Krišica), Jackuliak (65. Sopóci), Lichý

22. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 2:8 (0:3) – Božik 2, Rosenberger 2, Mičák, Kupec, V. Duffek, Galovič

Zostava Slovana: Chudík – Mičák, Lacko, Galovič, Rosenberger, Hečko, V. Duffek, Palacka, Božik (56. Polčic), Šoltísik, Kupec

22. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 0:3 (0:0) – Thorpe 2, Vician

Zostava Slovana: Hapl – Bodnár, Sečanský, Mydla, Zámečník, Koseček, Thorpe, Murcko, Vician (73. R. Haramia), Dornai (66. Džavoronok), Menyhárt (57. Čongrády)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

15. kolo

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan 1:4 (1:1) – Riznič, Pištek, S. Nagy, M. Trusina

Zostava Slovana: Mikoláš – Šütö (35. Zvara), Kachnič, Alex, Kozák (55. D. Murár), Meszároš (19. M. Trusina), Riznič, Mateleha (49. A. Záhon), Pištek, Benko, S. Nagy

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

15. kolo

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan 0:15 (0:10) – Rehuš 4, Sikorjak 2, Marko 2, Kmeť, Balko, Marušin, Šalkovič, Masaryk, Ivanics

Zostava Slovana: Horvát – Šalkovič, Marko (45. S. Murár), Marušin, Slovák, Nemeškürti, Rehuš, Sikorjak (45. Masaryk), Kmeť (45. Svoboda), Balko (45. Ivanics), Bordáč (45. Hipp)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov

15. kolo

ŠK Slovan – FK Dubnica nad Váhom 4:0 (0:0) – Husarčík, Filkor, Tománek, Klaučo

Zostava Slovana: Vydarený, A. Duffek – Jurišta, Arnold, Kováč, Mravec, Tománek, Husarčík, Slovák, Dornai, Gašpar, Filkor, Ruža, Lobodáš, Imrišek, Klaučo, Spišiak

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

15. kolo

ŠK Slovan – FK Dubnica nad Váhom 43:8 (22:5) – Valch 9, Canolli 8, Rúsek 8, Keszöcze 6, Hajko 3, Szabo 2, Rožňai, Botka, Mateáš, Bučurič, Šalkovič, Takács, Toplanský

Zostava Slovana: Rusznyák, Petrič – Rožňai, Szabo, Keszöcze, Hajko, Botka, Canolli, Mateáš, Bučurič, Šalkovič, Valch, Androvič, Čekovský, Takács, Toplanský, Rúsek, Lindvay, Somoláni

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.