Úvod Správy Mládež Dve víťazstvá, ale aj nečakaná prehra

Dve víťazstvá, ale aj nečakaná prehra

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Dorastenci Slovana odohrali predposledné zápasy v tomto roku proti Popradu. Naši starší dorastenci zvíťazili pod Tatrami 2:0. Dvadsiatym gólom v sezóne otvoril skóre duelu David Strelec. V 28. minúte podnikli belasí rýchlu akciu po ľavom krídle. Po centri sa k zakončeniu z opačnej strany dostal Daniel Floriš, jeho strelu ešte domáci brankár vyrazil, no naši hráči úspešne zabojovali o loptu, Floriš ju vrátil pred bránu, kam si nabehol Strelec a proti jeho zakončeniu zblízka už bol brankár bez šance. Slovanisti držali tesný náskok až do poslednej minúty riadneho hracieho času, keď Denis Potoma ideálnou prihrávkou poslal do úniku Davida Strelca, ktorý na dvakrát načal tretiu desiatku svojich gólov.

Stretnutia mladších dorastencov v Prievoze mali odlišný priebeh. Zápas U17 bol od úvodu pod kontrolou hráčov Slovana. Už po prvom polčase viedli 2:0 a v druhom dejstve svoj triumf ešte prikrášlili na 5:0. V dueli U16 sa belasým nepodarilo presadiť. V 49. minúte navyše inkasovali, a tak poslednému tímu tabuľky prekvapujúco podľahli 0:1.

Jesennú časť sezóny uzavrú naši dorastenci proti Podbrezovej. Mladší dorastenci nastúpia už dnes, 27. novembra, na domácom ihrisku, starší sa predstavia v piatok u súpera.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

16. kolo

FK Poprad – ŠK Slovan 0:2 (0:1) – Strelec 2

Zostava Slovana: Trnovský – Floriš (81. P. Haramia), Čech, Majling, Valentín, Habodasz, Lavrinčík, Tóth, Potoma (90. Sabadoš), Jackuliak, Strelec