Úvod Správy Ženy Zvládli aj náročné situácie

Zvládli aj náročné situácie

Dorastenky a žiačky Slovana majú za sebou vydarený týždeň.

Jesenná časť I. ligy žien sa už skončila, no naše mládežnícke tímy ešte finišujú svoj zápasový program v tomto roku. Dorastenky aj žiačky Slovana v minulom týždni vyhrali všetky zápasy výrazným rozdielom, aj keď to nie vždy mali ľahké. V dohrávke 6. kola sa belasé predstavili v Nových Zámkoch. Naše dorastenky už od 2. minúty prehrávali a trvalo im viac ako dvadsať minút, kým na nepriaznivý vývoj zareagovali. Ešte do prestávky sa však tromi gólmi nasmerovali za víťazstvom a v druhom polčase už predviedli päťgólovú exhibíciu, po ktorej triumfovali 8:1. Naše žiačky čelili v súboji s ich najbližšími prenasledovateľkami v tabuľke ešte väčšej komplikácii. V 11. minúte prišli o brankárku Karolínu Vitekovú, ktorú rozhodca vylúčil za faul v gólovej príležitosti. Medzi žrde putovala z poľa Paulina Hrdličková a viacerými dobrými zákrokmi svoj tím podržala. Napokon vychytala čisté konto a slovanistky v druhom polčase aj v početnej nevýhode dokázali štyrikrát skórovať.

V 10. kole cestovali naše dievčatá do Senice. Žiaľ, domáce dorastenky nemali k dispozícii dostatočný počet hráčok a prehrali kontumačne. Žiačky Slovana sa už na ihrisko dostali a schuti si zastrieľali. Vyhrali 11:0, pričom Paulina Hrdličková sa tentokrát prezentovala ako výborná kanonierka a z jedenástich gólov dala päť.

I. liga dorasteniek – skupina A – 6. kolo

Union Nové Zámky – ŠK Slovan 1:8 (1:3)

Góly: 2. Rajnerová – 38., 59., 75. Cepková, 67., 69. Hanková, 26. Morávková, 33. Harvilová, 54. Antalová

Zostava Slovana: Geletová – Kovácsová, Kratochvílová, D. Gašparovičová, Kubíková (65. Hatinová), Mrocková, A. Múčková, Hanková, Harvilová (41. Antalová), Cepková, Morávková (59. Hájková)

10. kolo

FK Senica – ŠK Slovan 0:3 kontumačne

I. liga žiačok – skupina A – 6. kolo

Union Nové Zámky – ŠK Slovan 0:4 (0:0)

Góly: 51. L. Múčková, 53. Rojnik, 59. Moravčíková, 62. Maková

Zostava Slovana: Viteková – Hrdličková, Čerňaková, Maková, Gondová, Tranžíková, Vaculová, Bartošová, Vargová, Rojnik, L. Múčková, Mészárosová, Múcsková, Glézlová, Gálová, Moravčíková, Kočišová, Zacharová

10. kolo

FK Senica – ŠK Slovan 0:11 (0:5)

Góly: 11., 25., 34., 51., 56. Hrdličková, 35., 43. Čerňaková, 22. Maková, 53. Balažová, 55. Gondová, 64. Tranžíková

Zostava Slovana: Glézlová – Hrdličková, Čerňaková, Maková, Gondová, Tranžíková, Vargová, Kočišová, Bartošová, Mészárosová, Moravčíková, Zacharová, Balažová, Bottková