Úvod Správy Juniori Juniorka po remíze naďalej prvá v tabuľke

Juniorka po remíze naďalej prvá v tabuľke

Juniori Slovana Bratislava remizovali v Ivanke pri Dunaji 1:1.

Naši juniori v 11. kole III. ligy Bratislava remizovali na ihrisku Ivanky pri Dunaji 1:1. O gól belasých sa v druhom polčase postaral Marin Ljubičič, ktorý sa vrátil do hry po disciplinárnom treste. Juniori sú napriek bodovej strate stále lídrami tabuľky s dvojbodovým náskokom na najbližšieho prenasledovateľa.

Do zostavy juniorky sa vrátil Marek Rigo, ktorý pauzoval po nepríjemnom zranení zo septembrového zápasu s Rohožníkom. Belasí boli podľa očakávania aktívnejší, dlho však nevedeli prelomiť obranný val domácich. V záverečných sekundách prvého dejstva dokonca inkasovali, keď pokutový kop premenil Paraska.

Po prestávke slovanisti vrhli všetky sily do ofenzívy a išli za vyrovnaním. Dočkali sa v 64. minúte, keď Marin Ljubičič vyslal prudkú strelu z hranice šestnástky a lopta zapadla k ľavej žrdi – 1:1. V závere si ešte belasí vypracovali príležitosti na to, aby strhli víťazstvo na svoju stranu. Brankára Madeja však už neprekonali a tak sa v Ivanke pri Dunaji body delili.

Juniori Slovana sú s 29 bodmi a skóre 41:8 naďalej na prvom mieste tabuľky s dvojbodovým náskokom na Devínsku Novú Ves. V najbližšom stretnutí privítajú belasí v nedeľu 21. októbra o 10:30 súpera z Malaciek. Hrať sa bude na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

„Počas celého zápasu sme mali hernú prevahu, žiaľ, nepretavili sme ju do gólov. V prvom polčase nám chýbal lepší pohyb, ľahko sme strácali lopty a súper sa po ojedinelej akcii ujal vedenia. Po prestávke chlapci zlepšili pohyb, vypracovali sme si viac šancí, gólom sa však skončila len jedna. Určite teda nemôžeme byť spokojní. Ideme ďalej pracovať, v tabuľke sme stále prví a chceme tam zostať až do konca sezóny. Verím, že už v najbližšom domácom zápase opäť získame tri body,“ zhodnotil tréner juniorky Ján Kozák ml.

FK Slovan Ivanka pri Dunaji – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:1 (1:0)

Góly: 45. Paraska (z 11 m) – 64. Ljubičič