Úvod Správy Mládež S Trenčínom vyrovnaná bilancia, s Nitrou pozitívna

S Trenčínom vyrovnaná bilancia, s Nitrou pozitívna

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Starší dorastenci Slovana sa v 7. kole I. ligy predstavili na ihrisku vedúceho Trenčína. Po bezgólovom prvom polčase udreli ako prví belasí, v 51. min po dobre zahratom rohovom kope otvoril hlavou skóre David Strelec. Domáci však dokázali otočiť skóre. V 69. min naši hráči neodvrátili center do šestnástky, lopta prepadla až k útočníkovi AS, ktorý vyrovnal. O päť minút inkasovali slovanisti z penalty. Zverenci Vladimíra Gálu sa však nevzdali a už o dve minúty odpovedali. Na center z priameho kopu opäť najlepšie vyskočil Strelec a svojím desiatym gólom v sezóne zariadil konečnú deľbu bodov. Trojbodový rozdiel medzi oboma tímami sa tak po tomto zápase nezmenil.

Dva duely mladších dorastencov v Prievoze mali odlišný priebeh. V stretnutí U17 išli naši hráči do vedenia dvoma gólmi v závere prvej polhodiny. Po zmene strán zvýšili už na 4:0 a Trenčania v poslednej minúte len korigovali svoju hladkú prehru. Aj v zápase U16 skórovali slovanisti ako prví, no tesný náskok im vydržal iba päť minút a do kabín sa išlo za stavu 1:1. Boj o kľúčový druhý gól vyhrali hostia, ktorí potom pri záverečnom vabanku nášho tímu upravili na konečných 1:3.

Žiaci Slovana sa v sobotu stretli s rovesníkmi z Nitry. V troch zo štyroch zápasov sa z víťazstva tešili belasí, čo v prípade našej U14 a U12 znamená udržanie si stopercentnej bilancie v úvode novej sezóny.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

7. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 2:2 (0:0) – Strelec 2

Zostava Slovana: Trnovský – Sidiqi, Habodasz, Majling, Tóth, Lavrinčík, Lichý, Jackuliak (89. Sabadoš), Potoma, Dohnanský (62. Haramia), Strelec

7. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 4:1 (2:0) – Rosenberger, Čerepkai, Hornyák, Bartoš

Zostava Slovana: Chudík – Uhlár, Juraj Lacko (67. Rácz), Galovič, Szetei (62. Kupec), Polčic, Čerepkai, Rosenberger, Tučný (62. V. Duffek), Hornyák (67. Bartoš), Palacka

7. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 1:3 (1:1) – Džavoronok

Zostava Slovana: Hapl – Hudec, Mydla, Hečko, Zámečník, Koseček, Džavoronok (50. Čongrády), Murcko, Vician, Božik (62. Kazimír), Tvrdík (50. Menyhárt)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov – Západ

ŠK Slovan – FC Nitra 1:2 (0:1) – Zvara

Zostava Slovana: Vajda – Súkenník, D. Murár, Popik, Kachnič, Alex, Meszároš (62. Trusina), Riznič (56. Kozák), Mišovič, Benko (49. Zvara), Nagy

Slovan U14 – I. liga starších žiakov – Západ

ŠK Slovan – FC Nitra 4:2 (3:0) – Marcelli 2, Balko, Sikorjak

Zostava Slovana: Božík – Hipp, Svoboda, Marušin, R. Slovák, Marko (70. R. Féder), Rehuš, S. Murár (51. Sikorjak), Lendel, Marcelli (70. Nemeškürti), Balko

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov – Západ

4. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 2:3 (2:1) – Rusnák, Klaučo, Ruža

Zostava Slovana: Klas, Vydarený – Dugovič, Kovačič, Mravec, Tománek, Husarčík, Michal Bodnár, Ruža, Rusnák, Dobrovič, Klaučo, Spišiak, Lobodáš, Arnold, Gašpar, Valach

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov – Západ

4. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 5:8 (2:4) – Š. Polakovič 3, Lembak, Pernička, Šulok, Dominik Balog, Šablatúra

Zostava Slovana: Dávid Balog, Rusznyák – Š. Polakovič, Németh, Rúsek, Lembak, Takács, Canolli, Šablatúra, Veľký, Haba, Červenka, Dominik Balog, Bučurič, Valch, Szabo, Srnanský, Pernička, Štrajt, Šulok