Úvod Správy Ženy Ženy zvládli derby, vynikajúce výkony žiačok v Česku

Ženy zvládli derby, vynikajúce výkony žiačok v Česku

Žiačky Slovana vybojovali druhé miesto na kvalitne obsadenom turnaji v Písku.

Futbalistky ŠK Slovan pokračujú v I. lige bez straty bodu. V 4. kole však nemali jednoduchú úlohu, v bratislavskom derby s čoraz silnejším NMŠK museli siahnuť na dno síl, aby dosiahli dôležité víťazstvo. Belasým sa dlho nedarilo prelomiť obranu súpera. Nevyšlo im to ani v 71. minúte, keď po ruke hosťujúcej hráčky Simona Bačová z pokutového kopu poslala loptu nad brvno. O štyri minúty zastavila obrana NMŠK priamočiaru akciu slovanistiek len za cenu faulu v šestnástke a tento raz sa už Patrícia Gašparovičová z bieleho bodu nemýlila. Iba 17-ročná hráčka si presnou strelou k žrdi otvorila gólový účet medzi ženami. Z nášho tímu opadol tlak a v zvyšných minútach už jasne dominoval. Na 2:0 zvýšila z priameho kopu krásnou strelou od brvna Dominika Koleničková a po peknej kolmej prihrávke Victorie Kaláberovej uzavrela skóre Martina Švecová.

Stretnutia dorasteniek a žiačok v Dunajskej Strede odložili na túto stredu pre účasť našich žiačok na turnaji Pelimatkat Cup v Písku, kde belasé dievčatá obsadili v silnej konkurencii klubov z Česka, Španielska, Švédska a Kanady výborné druhé miesto. Po víťazstvách 6:0 nad Slováckom, 5:3 nad Slaviou Praha a remíze 2:2 s kanadským tímom Cumberland Cobras vyhrali svoju skupinu a vo finále po veľkom boji podľahli Sparte Praha 1:2. Za najlepšiu hráčku turnaja bola navyše vyhlásená slovanistka Viktória Hanková.