Úvod Správy Mládež Dorastenci bez inkasovaného gólu

Dorastenci bez inkasovaného gólu

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Minulý týždeň priniesol v mládežníckych súťažiach až štyri derby Slovana s Trnavou a v troch triumfovali belasí.

V dohrávkach 1. kola nastúpili naši mladší dorastenci na ihrisku Spartaka. Stretnutie U16 sa skončilo bezgólovou remízou, čo bola jediná bodová strata slovanistov v predchádzajúcom týždni. Naša U17 vykročila za premiérovým víťazstvom v sezóne už v prvom polčase, keď v rozpätí 23. a 25. minúty dvakrát skóroval Adam Tučný. Po zmene strán ešte zvýšil náskok Slovana Roman Čerepkai. Zverenci Szilárda Németha zavŕšili vydarený týždeň ešte výraznejším víťazstvom v Podbrezovej, kde nastrieľali päť gólov a sami ani raz neinkasovali. Na Pohroní získala všetky tri body aj naša U16, ktorej na to pri pevnej defenzíve stačil aj jediný zásah Christophera Tvrdíka.

Starší dorastenci Slovana si s rovesníkmi z Podbrezovej poradili rovnako ako U17. Už do prestávky viedli 3:0 a po nej prikrášlili výsledok na 5:0. Hetrikom sa blysol David Strelec, s ôsmimi gólmi líder hodnotenia kanonierov I. ligy. Tímu trénera Vladimíra Gálu patrí v neúplnej tabuľke druhé miesto, pričom v sobotu nastúpi na ihrisku vedúceho Trenčína, na ktorý stráca tri body.

Žiacke súťaže mali minulý týždeň voľno, a tak sa do zápasovej akcie dostali len mladší žiaci Slovana, ktorí dohrávali odložené duely v Trnave. Naša U13 vyhrala jednoznačne 7:1. Zápas U12 priniesol väčšiu drámu. Belasí síce takmer počas celého stretnutia viedli, no v druhom polčase domáci znížili na 5:6 a až následne tri góly našich chlapcov definitívne rozhodli o ich víťazstve.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

6. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 5:0 (3:0) – Strelec 3, Potoma, Tóth

Zostava Slovana: Trnovský – Sidiqi, Majling, Kuruc, Habodasz, Lavrinčík, Lichý, Jackuliak, Tóth (73. Sopóci), Potoma (80. Sabadoš), Strelec (87. P. Polakovič)

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

1. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 0:3 (0:2) – Tučný 2, Čerepkai

Zostava Slovana: Chudík – Uhlár, Juraj Lacko, Galovič (70. Bartoš), Szetei, Polčic, Čerepkai (70. V. Duffek), Rosenberger (70. Kupec), Tučný, Hornyák, Palacka (70. Šoltíšik)

6. kolo

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 0:5 (0:3) – Čerepkai, Szetei po 2, Hornyák

Zostava Slovana: Chudík – Uhlár, Juraj Lacko, Galovič, Szetei, Polčic, Čerepkai (61. Šoltíšik), Rosenberger, Tučný (56. Bartoš), Hornyák (56. V. Duffek), Palacka (61. Kupec)

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

1. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 0:0

Zostava Slovana: Hapl – Mičák, Mydla, Hečko, Zámečník, Sečanský, Koseček, Thorpe (66. Čongrády), Hudec (77. Džavoronok), Haramia (41. Menyhárt), Murcko (73. Kazimír)

6. kolo

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 0:1 (0:1) – Tvrdík

Zostava Slovana: Hapl – Hudec, Mičák (41. Menyhárt), Koseček, Zámečník, Sečanský, Džavoronok, Dornai (65. Maxim Bodnár), Murcko, Vician (50. Čongrády), Tvrdík (50. Kazimír)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov – Západ

2. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 1:7 (0:2) – Klaučo, Rusnák po 2, Gašpar, Filkor, vlastný

Zostava Slovana: Klas, A. Duffek – Čičmanec, Dugovič, Kovačič, Mravec, Tománek, Michal Bodnár, Filkor, Ruža, Rusnák, Imrišek, Klaučo, Spišiak, Lobodáš, Arnold, Gašpar, Valach

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov – Západ

2. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 5:9 (3:6) – Šablatúra 4, Veľký 2, Haba, Lembak, Canolli

Zostava Slovana: Dávid Balog – Š. Polakovič, Lembak, Veľký, Šablatúra, Horváth, Canolli, Németh, Bučurič, Pernička, Červenka, Takács, Haba, Rúsek, Dominik Balog, Valch, Pecho, Štrajt, Šulok

ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
V sobotu sme ocenili najlepšie hráčky a hráčov z Akadémie za mesiac marec.