Úvod Správy Ženy Päťgólový triumf v derby

Päťgólový triumf v derby

Aj tretí víkend novej sezóny priniesol tri víťazstvá futbalistiek Slovana.

Naše futbalistky pokračujú v stopercentnom vstupe do sezóny. Ženy Slovana si v 3. kole I. ligy pripísali jasný triumf 5:0 na ihrisku Trnavy. Svojím premiérovým gólom v seniorskej kategórii otvorila skóre derby Viktória Ščasnárová, ešte v úvodnej polhodine zvýšila náskok belasých Martina Švecová. Tá istá hráčka poslala loptu do siete nováčika aj desať minút po prestávke a dvoma rýchlymi gólmi po hodine hry ešte zvýraznila víťazstvo úradujúceho majstra Monika Bytčánková. Slovanistky sa okrem zdolania Spartaka mohli v nedeľu potešiť aj z bonusu v podobe dvojbodového náskoku na čele tabuľky pred Bardejovom. Ich najvážnejšie konkurentky totiž zaváhali v Nitre, kde iba remizovali 0:0.

Naše dorastenky v domácom stretnutí so Senicou ani nestihli poriadne prepotiť dresy. Súperky nastúpili na Pasienkoch oslabené a v 12. minúte dokonca klesol ich počet pod minimálny povolený limit, a tak musel rozhodca duel predčasne ukončiť. V tom čase svietil na tabuli stav 3:0, ktorý tak zostal v platnosti ako konečný výsledok.

Žiačky Slovana si už mohli proti Záhoráčkam schuti zastrieľať. Druhýkrát v sezóne pokorili desaťgólovú hranicu a nemusel ich mrzieť ani premiérový inkasovaný gól.

I. liga žien – 3. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 0:5 (0:2)

Góly: 15. Ščasnárová, 25., 55. Švecová, 61., 69. Bytčánková

Zostava Slovana: Matúšková – Pribilová (73. Čermáková), Bytčánková, Čeriová, Mráziková, Pračková, Hollá (65. P. Gašparovičová), Ščasnárová (57. Bačová), Kaláberová, Švecová (80. Adamecká), Niňajová (57. Koleničková)

I. liga dorasteniek – skupina A – 3. kolo

ŠK Slovan – FK Senica 3:0 (3:0)

Góly: 1., 4. A. Múčková, 7. Harvilová

Zostava Slovana: Geletová – Kratochvílová, Kovácsová, Bednárová, Mrocková, L. Múčková, Droppová, A. Múčková, Harvilová, Morávková, Cepková

I. liga žiačok – skupina A – 3. kolo

ŠK Slovan – FK Senica 10:1 (6:0)

Góly: 2., 20., 48. Tranžíková, 4., 25., 44. Gondová, 29., 43. Rojnik, 12. Maková, 68. Moravčíková – 47. Šedivá

Zostava Slovana: Viteková – Černáková, Maková, Rojnik, Kočišová, Gondová, Tranžíková, Zacharová, Moravčíková, Bartošová, Vargová, Balážová, Múcsková, Bolfová, Glézlová, Bottková