Úvod Správy Mládež Tri medailové umiestnenia našich dorastencov

Tri medailové umiestnenia našich dorastencov

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Počas víkendu uzavreli sezónu naše dorastenecké tímy. Belasí v doraste predviedli peknú medailovú postupku od najstarších po najmladších – výber U19 skončil tretí, U17 druhý a tím U16 vyhral svoju súťaž.

Najúspešnejší dorastenecký výber sa so sezónou rozlúčil vo veľkom štýle. Belasá U16 nadelila Trenčínu poltucet a po zápase sa s radosťou mohla pustiť do osláv víťazstva v súťaži. Zverenci Szilárda Németha ovládli súťaž – prehrali len tri zápasy a strelili presne 100 gólov. Najlepším kanonierom súťaže sa stal 23-gólový Matej Rosenberger.

Rovnako úspešne uzavrela sezónu naša „sedemnástka,“ ktorá sa po zlepšených výkonoch v jarnej časti vyšvihla na konečné druhé miesto. Belasí rozhodli o triumfe nad Trenčínom tromi gólmi v rozmedzí jedenástich minút prvého polčasu. Na druhom mieste získali 65 bodov pri skóre 70:37.

Veľmi peknú sezónu zažili starší dorastenci. Tréner Vladimír Gála síce pracoval s podstatne mladším výberom než mali k dispozícii konkurenti, no zo svojich zverencov tradične vyžmýkal maximum. V konečnom účtovaní to stačilo na tretie miesto. O triumf v poslednom zápase na ihrisku Trenčína sa tromi gólmi postaral Denis Giesser. Na hetrik potreboval len 25 minút.

Sezónu mládežníckych výberov uzavrú naši starší žiaci, ktorí sa predstavia na prestížnych majstrovstvách Slovenska v Poprade. Belasí sa vo štvrtok stretnú s Prešovom, v piatok s Trnavou a v sobotu so Žilinou. O ich výsledkoch vás budeme priebežne informovať.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

33. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 1:3 (1:2) – Giesser 3
Zostava Slovana: Rybár – Majling, Čech, Jakub Baláž, A. Tóth, Habodasz, Lavrinčík, Potoma (75. Sidiqi), Herman (90. R. Nagy), A. Jackuliak (43. T. Nagy), Giesser

33. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 3:1 (3:1) – Floriš, Lichý, Mifkovič
Zostava Slovana: Chudík – Lieskovský, Valentín, Kuruc, Floriš, Farkaš, Lichý, Sabadoš (69. Aksamít), Dohnanský (41. Polakovič), Užík (41. Bekö), Mifkovič (41. Orság)

33. kolo

ŠK Slovan – AS Trenčín 6:1 (3:1) – Majkút 2, Bartoš, Božik, Rosenberger, Čerepkai
Zostava Slovana: Danihel – Galovič, Uhlár (60. Čerepkai), Polčic (48. Hečko), Rácz, Szetei (48. Božik), Hornyák, Bartoš, Rosenberger, Majkút (60. Tučný), V. Duffek