Úvod Správy Juniori Juniorka na záver sezóny s remízou

Juniorka na záver sezóny s remízou

Naši juniori v poslednom zápase sezóny remizovali v Báhoni 2:2.

Belasí včera uzavreli sezónu 2017/18. Už pred posledným zápasom ročníka bolo jasné, že naši juniori obsadia v tabuľke konečné štvrté miesto.

V 29. kole III. ligy Bratislava cestovali naši mladíci do Báhoňa, ktorý sa na jar vyšvihol do hornej polovice tabuľky. V zaujímavom zápase sa ako prví presadili slovanisti. Kapitán tímu Daniel Filip Mašulovič v 36. minúte otvoril skóre a dosiahol svoj deviaty gól v sezóne – 0:1. Belasých mohlo mrzieť, že náskok neudržali do prestávky. Len pár sekúnd pred polčasovým hvizdom rozhodcu totiž Ivan Lietava prekonal sedemnásťročného debutanta Martina Repiského – 1:1. Lietava je jedným zo známych mien v tretej lige, veď v minulosti hral najvyššiu súťaž na Slovensku, v Česku i v Turecku.

V druhom polčase dokonali domáci obrat. V 59. minúte totiž Repiský nestačil na zakončenie Maršovského a Báhoň prvýkrát v zápase vyhrával – 2:1. Zverenci Jána Kozáka ml. okamžite vrhli sily do útoku a snažili sa o vyrovnanie. Podarilo sa to v 86. minúte Davidovi Hrnčárovi, ktorý prekonal Deáka a vystrelil belasým bod – 2:2. Hrnčár tak uzavrel veľmi vydarenú sezónu, stal sa najlepším strelcom celej súťaže s 38 gólmi.

Belasí tak uzavreli sezónu 2017/18 remízou 2:2. V lige sa umiestnili na štvrtom mieste so ziskom 61 bodov a skóre 109:29. Slovanisti majú najlepší útok v celej súťaži a ako jediní prekonali hranicu sto strelených gólov.

V III. lige Bratislava je na programe ešte jedno kolo, to si však slovanisti už predohrali počas týždňa. Teraz budú mať naši mladíci priestor na dovolenky a potom sa začnú pripravovať na novú sezónu 2018/19. Kolo pred koncom je jasné, že víťazom III. ligy sa stala Petržalka, ktorá si zahrá v celoslovenskej druhej lige.

ŠK Báhoň – ŠK Slovan Bratislava juniori 2:2 (1:1)

Góly: 45. Lietava, 59. Maršovský – 36. Mašulovič, 86. Hrnčár

Žlté karty: 30. Korbelič – 25. Kitka

Rozhodovali: Henček – Štofik, Polakovič

Návšteva: 120 divákov

Báhoň: Deák – Brichta (83. Bratek), Gašparovič, Ábel, Maťaš (46. Kročka), Korbelič, Zaduban, Lietava, Maršovský, Korbelič, Zaduban

Slovan juniori: Repiský – Kočík (83. Pecho), Kitka, Nedorost, Kurčík – Antálek – Hrnčár, Mašulovič, Hubert (58. Brodziansky), Duda (73. Herman) – Petráš