Úvod Správy Juniori Víťazný návrat Salátu

Víťazný návrat Salátu

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Ivankou pri Dunaji 5:2.

Na Veľký piatok si naša juniorka, za ktorú nastúpili viacerí hráči z prvého tímu, predohrala duel 19. kola III. ligy Bratislava s Ivankou pri Dunaji. Belasí si splnili povinnosť a získali tri body za víťazstvo 5:2.

S kapitánskou páskou viedol tím Kornel Saláta, ktorý sa v ostrom zápase predstavil po sedemmesačnej pauze zavinenej zranením kolena. Okrem skúseného obrancu bolo v základnej zostave ďalších sedem hráčov z prvého tímu. „Na tento okamih som čakal viac než polroka a už som sa nemohol dočkať. Už nejaký čas trénujem naplno s mužstvom, no zápas, to je niečo úplne iné. Na ihrisku som sa cítil dobre. V úvodných pätnástich minútach ma brzdil taký vnútorný strach o koleno, no potom to prešlo a naplno som chodil do všetkých súbojov. Fyzicky sa cítim dobre, samozrejme, ešte potrebujem získať hernú prax. Dnes však bolo všetko v poriadku,“ povedal Kornel Saláta, ktorý z ihriska odchádzal za stavu 3:1 pre belasých. Slovan mal od úvodu hernú prevahu, už v druhej minúte mohol skórovať Cmiljanič, no jeho hlavičku zastavil obranca na bránkovej čiare. Postupne však začali prichádzať góly. Najprv sa presadil zblízka Savičevič, potom Hrnčár nedal šancu Cichovi a následne opäť Hrnčár hlavičkou zužitkoval pekný center Kurčíka. Ivanka pri Dunaji korigovala tesne pred prestávkou, keď sa v skrumáži pred Rybárom najlepšie zorientoval Bician.

Zápas si okrem hlavného trénera Martina Ševelu pozreli aj Róbert Vittek či Boris Sekulič. Práve Róbert Vittek podpichol Kornela Salátu, či do kabíny juniorky prinesie zápisné za kapitánsku pásku. „Počul som, že Robo minule doniesol chalanom pizzu, takže niečo teraz musím aj ja. Určite niečo do kabíny prinesiem.“

Cez prestávku zrealizoval Ján Kozák ml. až tri striedania, miesto Salátu, Nona a Savičeviča vybehli na ihrisko Kitka, Kočik a Zemko. Slovan sa snažil pridať štvrtý gól, blízko k nemu bol debutant Cmiljanič, ktorý z priameho kopu opečiatkoval brvno. Vyšlo to v 78. minúte, keď van Haaren z hranice šestnástky napálil loptu k ľavej žrdi. Hostia okamžite korigovali na 4:2, posledné slovo však mali belasí. Striedajúci Petráš hlavičkou upravil na konečných 5:2.

„Teší nás víťazstvo i päť gólov v sieti súpera, hlavne v prvom polčase sme predviedli pekné akcie. Celkovo som však dnes z našej strany očakával viac. Bolo tam veľa nepresností, čo sa nám proti lepším súperom môže vypomstiť. Aj vtedy, keď vedieme o tri góly, musíme na ihrisku ukázať kvalitu a myšlienku vo finálnej fáze hry,“ povedal tréner juniorky Ján Kozák ml., ktorý bol v zaujímavej situácii. V zápase totiž koučoval Kornela Salátu, svojho bývalého spoluhráča zo Slovana i slovenskej reprezentácie. „Ja verím, že Kornel bude zdravý a že dnešný zápas bol preňho prínosom. S autoritou voči mne nemal problém, je to slušný, bezproblémový chalan,“ usmial sa Ján Kozák ml.

Juniori v neúplnej tabuľke III. ligy Bratislava poskočili na tretie miesto so ziskom 37 bodov a skóre 77:20. Najbližšie sa predstavia už v stredu 4. apríla o 16.30 h v dohrávanom zápase na ihrisku Lozorna.

ŠK Slovan Bratislava juniori – FK Slovan Ivanka pri Dunaji 5:2 (3:1)

Góly: 30. a 38. Hrnčár, 13. Savičevič, 78. van Haaren, 82. Petráš – 42. Bician, 80. Figura