Úvod Správy Futsal Belasí v derby s remízou, chuť si napravili v Leviciach

Belasí v derby s remízou, chuť si napravili v Leviciach

Futsalisti absolvovali po reprezentačnej prestávke dva ligové zápasy.

Po reprezentačnej prestávke, počas ktorej bolo v akcii viacero hráčov Slovana Bratislava, pokračovala I. slovenská liga vo futsale hneď dvomi zápasmi. Najmä ten prvý bol mimoriadne dôležitý v boji o víťazstvo v základnej časti. Slovanisti v mestskom derby vyzvali tím Wild Boys ´02 Bratislava, ktorý za nimi na druhom mieste zaostával o tri body.

V kvalitnom zápase sa belasí ujali vedenia po zásahu Matúša Kyjovského, no Wild Boys okamžite kontrovali vyrovnávajúcim gólom. Ešte do polčasu však Slovan znovu vyhrával, keď sa presadil Peter Haľko. V 28. minúte zvýšil Gabriel Rick na 3:1 a zdalo sa, že naši futsalisti potvrdia úlohu favorita. Nasledovalo však vylúčenie Martina Zdráhala, dva rýchle góly bratislavského rivala a razom bol stav 3:3. V dramatickom závere mohli triumf na svoju stranu strhnúť oba tímy, ďalší gól však už nepadol a body sa tak delili. Slovan síce utrpel prvú bodovú stratu v sezóne, no udržal si trojbodový náskok pred Wild Boys.

„Po posledných zápasoch a vysokých výhrach sme sa uspokojili a mysleli si, že víťazstvá prídu samé. V derby nám lopta vo finálnej fáze odskakovala, alebo sme nevedeli trafiť bránu. O víťazstvo sme sa pripravili aj nedisciplinovanosťou jednotlivcov. Zápas bol poučný a je dobré, že prišiel. Vieme, na čom musíme viac popracovať,“ povedal tréner belasých Martin Rejžek.

Slovanisti si napravili chuť v piatkovom zápase na palubovke Levíc, kde vyhrali jednoznačne  12:0. Po dva góly strelili Rafaj, Haľko, Kyjovský, Kozár, Rick a jeden zásah pridali Belaník s Péchym. Pre Slovan to je tretie čisté konto v ročníku.

V aktuálnej tabuľke sú belasí prví, na konte majú 28 bodov so skóre 107:12.

Slovan v poslednom zápase kalendárneho roka 2017 privíta MFK Ivekol Nové Zámky. Duel sa odohrá v HANT Aréne v utorok 19. decembra o 19.00 h. Srdečne vás pozývame!

9. kolo I. slovenskej ligy vo futsale:

ŠK Slovan Bratislava futsal – Wild Boys ´02 Bratislava 3:3 (2:1)

Góly: 16. Kyjovský, 19. Haľko, 28. Rick - 16. Javnický, 32. Ostrák, 34. Matejov

ČK: 30. M. Zdráhal, 40. A. Zdráhal (obaja Slovan)

Zostava ŠK Slovan: Brndiar, Karpiak - Rafaj, Rick, A. Zdráhal, Kyjovský, M. Zdráhal, Kozár, Haľko, Michalec, Péchy, Belaník

10. kolo I. slovenskej ligy vo futsale:

Futsal Team Levice – ŠK Slovan Bratislava futsal 0:12 (0:8)

Góly: 1. a 4. Rafaj, 2. a 8. Haľko, 6. a 20. Kyjovský, 12. a 32. Kozár, 23. a 32. Rick, 10. Belaník, 24. Péchy

Zostava ŠK Slovan: Karpiak, Brndiar - Rafaj, Rick, Kyjovský, Kozár, Haľko, Michalec, Péchy, Belaník, Nestorik

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.