Úvod Správy Futsal V súboji prvého s tretím jednoznačné víťazstvo Slovana

V súboji prvého s tretím jednoznačné víťazstvo Slovana

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava zdolali Lučenec 17:1.

Naši futsalisti sú po siedmich kolách najvyššej súťaže naďalej bez straty bodu. V súboji s Lučencom, ktorý sa nachádza na treťom mieste tabuľky, to bola opäť spanilá jazda Slovana. Belasí vyhrali vysoko 17:1!

V zápase prvého s tretím sa možno čakala vyrovnanejšia partia, no Slovan tieto predpoklady doslova roztrhal na kúsky. Od úvodu totiž bolo na palubovke iba jedno mužstvo – a to domáci. Tí otvorili skóre už v štvrtej minúte, keď sa presadil Martin Zdráhal. Do polčasu sa belasí presadili ešte osemkrát a viedli 9:0.

V druhom dejstve pridali naši futsalisti ďalších osem presných zásahov. Zaujímavé je, že až štyria hráči dosiahli hetrik – Martin Zdráhal, Radim Záruba, Peter Haľko a Dušan Rafaj. Po dva góly strelili Matúš Kyjovský a Peter Kozár, raz sa presadil Richard Michalec.

Naši futsalisti majú po siedmich kolách na konte plný počet 21 bodov s fantastickým skóre 77:6. Najbližšie sa belasí opäť predstavia v domácom prostredí. Vo štvrtok 16. novembra o 20.00 h privítajú Banskú Bystricu.

Zápas Slovana s Lučencom sledoval aj súčasný tréner slovenskej futsalovej reprezentácie do 21 rokov Ján Janík, ktorý vyzdvihol dominantný výkon belasých. „Slovan dnes vyhral až nečakane vysokým rozdielom. Takýto priebeh neočakával asi nikto. Slovan je vynikajúco kondične, ale aj herne pripravený a dominuje vo všetkých herných činnostiach. Som zvedavý, kedy niekto odohrá vyrovnanejší zápas, lebo dominancia je až neskutočná. A to dnes hral prvý s tretím. Klobúk dole pred prácou trénerov a prístupom hráčov. Bodaj by sme takýchto mužstiev mali na Slovensku viac,“ povedal Ján Janík.

7. kolo I. slovenskej ligy vo futsale:

ŠK Slovan Bratislava futsal – Mimmel Lučenec 17:1 (9:0)

Góly: 4., 23. a 33. M. Zdráhal, 5., 11. a 27. Záruba, 7. a 21. Kyjovský, 9., 10. a 29. Haľko, 16., 20. a 25. Rafaj, 19. a 26. Kozár, 32. Michalec – 37. Hricov

Zostava ŠK Slovan: Karpiak, Brndiar - Rafaj, Záruba, Rick, A. Zdráhal, Kyjovský, M. Zdráhal, Kozár, Haľko, Michalec, Péchy, Belaník