Úvod Správy Futsal Futsalisti s prehľadom ovládli derby

Futsalisti s prehľadom ovládli derby

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v Trnave 9:0.

V piatok 3. novembra sa odohralo historicky prvé derby slávnych značiek na futsalovej scéne. Slovanisti cestovali do Trnavy, kde sa stretli s miestnym klubom FC Bíli Andeli. V búrlivej atmosfére sa zrodilo jasné víťazstvo belasých.

Naši futsalisti sa vedenia ujali už v druhej minúte, keď sa presadil Gabriel Rick. Belasí sa nezľakli búrlivého prostredia a od úvodu jednoznačne dominovali. Už po prvom polčase viedli 5:0 a bolo jasné, že tri body poputujú do Bratislavy.

Obaja brankári Brndiar i Karpiak držali nulu a ich spoluhráči vpredu zaťažili konto Trnavy ďalšími štyrmi gólmi. Od magickej desiatky delil belasých iba jeden presný zásah, no aj víťazstvo 9:0 bolo jednoznačným vyjadrením prevahy Slovana v derby.

„Očakávali sme náročný zápas, počítali sme s mohutnou diváckou podporou nášho súpera. Vstup do zápasu nám vyšiel výborne, dali sme rýchle góly a súpera sme nepúšťali do väčších šancí. Hru sme mali celý čas pod kontrolou. S výsledkom a čistým kontom sme spokojní,“ povedal autor hetriku Matúš Kyjovský.

Najbližšie sa belasí predstavia v domácom prostredí. Privítajú Lučenec, ktorý zatiaľ prehral iba raz a v tabuľke mu patrí tretie miesto. Duel Slovan - Lučenec sa odohrá netradične už vo štvrtok 9. novembra o 20.00 h v HANT Aréne.

6. kolo I. slovenskej ligy vo futsale:

FC Bíli Andeli-futsal – ŠK Slovan Bratislava futsal 0:9 (0:5)

Góly: 2. Rick, 3., 11. a 27.Kyjovský, 12. M. Zdráhal, 14. a 24. Rafaj, 29. Záruba, 35. Michalec

Zostava ŠK Slovan: Karpiak – Brndiar, Rafaj, Záruba, Rick, A. Zdráhal, Kyjovský, M. Zdráhal, Kozár, Haľko, Michalec, Péchy