Úvod Správy Ženy Víťazstvá odmenou za nezlomnosť

Víťazstvá odmenou za nezlomnosť

Ženy i juniorky Slovana získali v Myjave cenné tri body.

Naše futbalistky ani po reprezentačnej prestávke nestratili dobrú formu a pokračujú vo víťaznej sérii. O tri body na ihrisku Myjavy, ktorá sa v tejto sezóne drží v tabuľke hneď za dlhodobo najlepšími družstvami na Slovensku Slovanom a Bardejovom, však museli tuho bojovať. O všetkom napokon rozhodol jediný gól v 66. minúte. Po centri z ľavej strany sa najlepšie zorientovala skúsená Katarína Pračková, ktorá pomedzi súperky prestrčila loptu úplne voľnej Monike Bytčánkovej a tá už z päťky nemala problém trafiť odkrytú časť myjavskej brány.

Slovanistky majú aj po 7. kole plný počet bodov, rovnako ako druhý Bardejov. Do konca jesennej časti sezóny odohrajú ešte dva ligové zápasy. V nedeľu 5. novembra o 17.00 h nastúpia na umelej tráve na Pasienkoch na mestské derby proti NŠK 1922. Prvú polovicu súťaže zavŕšia v sobotu 11. novembra v Bardejove.

V Myjave uspeli aj juniorky Slovana, hoci tiež bojovali o víťazstvo až do samého záveru. Belasé sa ujali vedenia v 24. minúte zásluhou Kristíny Kollárovej a tesný náskok dlho držali, no šesť minút pred koncom domáce vyrovnali. Naše hráčky sa však nevzdali a dočkali sa gólovej odmeny. V predposlednej minúte získali výhodu pokutového kopu, Natália Adamecká si zachovala pevné nervy a upravila na 2:1 pre Slovan.

I. liga žien – 7. kolo
Spartak Myjava – ŠK Slovan 0:1 (0:0)

Gól: 66. Bytčánková

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková, Bytčánková, Pribilová, Májovská, Hollá, Ščasnárová (46. Kaláberová), Švecová (78. Pucherová), Šurnovská, Bačová, Niňajová (63. Čahojová)

I. liga junioriek – 7. kolo
Spartak Myjava – ŠK Slovan 1:2 (0:1)

Góly: 74. Krčová – 24. Kollárová, 79. Adamecká

Zostava Slovana: Rezeková – Miniariková, D. Gašparovičová, Kovácsová (58. Múčková), Czvedlerová, P. Gašparovičová, Kollárová (52. Chlepková), Cepková (48. Harvilová), Bednárová, Adamecká (80. Kubíková), Čermáková

Vstupenky budú v predaji výhradne online.
Informácia k zdravotnému stavu Kuca.
Pozrite si pozápasové slová nečakaného streleckého hrdinu derby - Matúša Vojtka.