Úvod Správy Juniori V bojovnom zápase mrzeli nevyužité šance

V bojovnom zápase mrzeli nevyužité šance

Juniori Slovana Bratislava prehrali v Rohožníku tesne 0:1.

Naši juniori odohrali v 13. kole III. ligy Bratislava dôležitý duel s Rohožníkom, ktorý tiež bojuje o vrchné priečky tabuľky. Na ťažkom teréne a za neustáleho dažďa to bol bojovný zápas, v ktorom rozhodla jedna situácia.

Na ťažkom teréne obom mužstvám viazli kombinácie a bol to boj o každú loptu. Vo vyrovnanom prvom polčase išli do vedenia domáci. V 22. minúte získali loptu na pravej strane a Horváth po prihrávke do šestnástky obstrelil inak výborne chytajúceho Rybára – 1:0. Belasí sa na inkasovaný gól snažili okamžite odpovedať. Výbornú príležitosť mal Tereščenko, ktorý postupoval sám na brankára Adamoviča, no koncovka mu nevyšla.

Do druhého polčasu vyrukovali slovanisti s mohutným náporom a zavreli domácich na ich vlastnej polovici. Do šestnástky letelo množstvo nebezpečných centrov, po ktorých nasledovali skrumáže a takisto strely na bránu. V koncovke však našim mladíkom chýbal aj potrebný kúsok šťastia a Adamčiak zostával neprekonaný. V samom závere už belasí vrhli všetky sily do útoku, z čoho rezultovali brejkové situácie pre Rohožník. Brankár Tomáš Rybár však predviedol niekoľko výborných zákrokov, ktorými držal svoj tím v hre. Ani v závere však vytúžený vyrovnávajúci gól nepadol a vyrovnaný zápas mal pre belasých smutný koniec.

V tabuľke klesli naši juniori na šieste miesto, získali 26 bodov pri skóre 59:16. Na druhý Rohožník momentálne strácajú päť bodov. Stratu môžu belasí znížiť už v ďalšom ligovom súboji, v ktorom privítajú ŠK Báhoň. Hrať sa bude v nedeľu 29. októbra o 10.30 h na ihrisku Akadémie ŠK Slovan v Prievoze.

FC Rohožník – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:0 (1:0)

Gól: 22. Horváth

Žlté karty: 34. Privrel, 45. Lörinczi, 66. Škuta – 20. Laczkó, 22. Nedorost, 66. Tereščenko, 69. Antálek, 90. Zemko

Rozhodovali: Parilák – Martinkovič, Lauer

Návšteva: 400 divákov

Rohožník: Adamovič – Škuta, Privrel, Horváth (88. Troják), Zajíc, Mich. Lörinczi (90. Benca), Nemec, Kalanka, Kadera (27. Uhrinec), Mar. Lörinczi (89. Havlík), Filípek

Slovan juniori: Rybár – Kotula, Laczkó, Antálek, Nedorost (53. Kočík) – Ondruš (63. Herman) – Hrnčár, Zemko, Tereščenko – Mašulovič - Petráš