Úvod Správy Mládež Tri víťazstvá a dve remízy v dueloch s rivalmi

Tri víťazstvá a dve remízy v dueloch s rivalmi

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Starší dorastenci Slovana nenašli v 10. kole I. ligy recept na defenzívu Dunajskej Stredy a v domácom prostredí s DAC remizovali 0:0. V neúplnej tabuľke tak zostávajú na druhom mieste s dvojbodovou stratou na Žilinu.

Remízu uhral aj náš najstarší žiacky tím v derby v Trnave. Belasí sa v prvom polčase ujali vedenia, no domáci necelú štvrťhodinu pred koncom duelu vyrovnali na 1:1. Úspešnejšie pre naše farby dopadol súboj U14. Slovanisti v ňom rovnako vyhrali úvodné dejstvo 1:0 a hneď po prestávke pridali aj gólovú poistku na konečných 2:0. Aj po šiestich odohratých stretnutiach sú bez straty bodu.

Oba výbery mladších žiakov Slovana si na domácom trávniku poradili s rovesníkmi z Dunajskej Stredy. U13 rozhodla o víťazstve 2:0 už do prestávky, U12 po vyrovnanom prvom polčase ovládla dianie na ihrisku a triumfovala vysoko 10:2.

V najvyššej súťaži mladších dorastencov je prestávka pre účasť slovenskej reprezentácie do 17 rokov na turnaji kvalifikácie majstrovstiev Európy.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

7. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 0:0

Zostava Slovana: Trnovský – Kočik, Čech, Jakub Baláž, R. Nagy, Habodasz, T. Németh, Potoma (74. T. Nagy), Herman (89. Pochylý), Haramia, Livora (86. Hudák)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov - Západ

7. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 1:1 (0:1) – Kazimír

Zostava Slovana: Hapl – Mydla, Murcko (58. Džavoronok), Sečanský, Thorpe, Kazimír, Hečko, Hudec, Božik, Sliacky (48. Veselík), Zámečník

Slovan U14 – I. liga starších žiakov - Západ

7. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 0:2 (0:1) – Riznič, M. Sauer

Zostava Slovana: Mikoláš – Goča (51. N. Marcelli), D. Murár, Kachnič, Kollár, Alex, Pavlech (63. Kozák), M. Sauer, Súkenník, Kováč (36. S. Nagy), Riznič (41. Trusina)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov - Západ

7. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 2:0 (2:0) – Masaryk 2

Zostava Slovana: Božík, Fesyuk – Masaryk, Nemeškürti, L. Sauer, Adame, Holub, Sikorjak, Rehuš, Balko, S. Murár, Svoboda, Lendel, Marko, Šalkovič, R. Slovák, R. Féder

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov - Západ

7. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 10:2 (1:1) – J. Slovák 3, Malárik 2, Spišiak, Filkor, Klaučo, Lobodáš, Arnold

Zostava Slovana: Klas, Hamšík – Arnold, Filkor, Malárik, Spišiak, Petrányi, J. Valach, Lobodáš, Rusnák, Dobrovič, Imrišek, Gašpar, Klaučo, Kovačič, Ruža, J. Slovák, Michal Bodnár