Úvod Správy Juniori Dva góly Hrnčára juniorke nestačili

Dva góly Hrnčára juniorke nestačili

Juniori Slovana Bratislava prehrali s Pezinkom v dramatickom zápase 2:3.

Juniori Slovana v 5. kole III. ligy Bratislava prakticky celý zápas s Pezinkom viedli, no napokon odchádzali z ihriska so sklonenými hlavami. Naši mladíci vyhrávali 1:0 i 2:1 po zásahoch Davida Hrnčára, ktorý je so šiestimi gólmi na prvom mieste poradia strelcov celej ligy. Pezinok však v 71. minúte vyrovnal a tri minúty pred koncom dal Klein víťazný gól hostí.

V základnej zostave boli aj Juraj Kotula a František Kubík z A-mužstva. Obaja nastúpili s cieľom získať hernú prax, keďže v poslednej dobe neodohrali veľa zápasov. Belasí začali v slnečnom počasí lepšie a čoskoro sa ujali vedenia. Už v 9. min mal Slovan k dispozícii priamy kop z 20 metrov. Exekúcie sa ujal David Hrnčár, ktorý krásne obstrelil múr a umiestnil loptu k pravej žrdi – 1:0. O päť minút neskôr mohol Tereščenko zvýšiť už na dvojgólový rozdiel, no jeho peknú strelu vytlačil Močko na roh. V 22. min vyšla belasým pekná akcia na ľavej strane, Petráš z uhla prudko zakončil k bližšej žrdi, Močko však bol pripravený. Hra sa následne upokojila, naši mladíci mali loptu častejšie na kopačkách, no do väčších šancí sa nedostávali. Až v 45. min mali belasí po faule na Kubíka k dispozícii priamy kop zo šestnástkového oblúka. Mašulovič napálil prudko na stranu brankára, ktorý zareagoval a vytlačil loptu na roh.

Hostia v druhom polčase zo svojej prvej vážnejšej akcie vyrovnali. Slezák z pravej strany šestnástky prekonal Brzu strelou k bližšej žrdi – 1:1. Najaktívnejší hráč Slovana Hrnčár si v 59. min urobil priestor na osi ihriska a pravačkou vyslal tiahlu strelu k žrdi. Močko s vypätím všetkých síl vyrazil na roh. Zakrátko nastala v šestnástke Slovana menšia skrumáž po rohu Pezinka, Brza v neprehľadnej situácii úspešne zasiahol. V 63. min mali belasí k dispozícii rohový kop, ktorý rozohral Mašulovič. Hrnčár si v šestnástke naskočil na center a hlavičkou poslal loptu pod brvno – 2:1. V 71. min bolo opäť vyrovnané, keď Slezák po rohu najprv hlavičkoval do brvna a Vanta dorazil do siete – 2:2. O štyri minúty mohol Kubík vrátiť Slovanu vedenie, zblízka však mieril nad brvno. Zakrátko bol Tereščenko v dobrej pozícii po prihrávke Kubíka, no napálil len do obrancu. V 82. min sa Kurčík z veľkej diaľky oprel do odrazenej lopty po rohovom kope. Kurčík to trafil vskutku parádne, snáď z 35 metrov namieril loptu do ľavej šibenice a Močko ju len končekmi prstov vytlačil na brvno. V 88. min prišiel šok – Slezák potiahol akciu Pezinka, po jeho krížnej prihrávke sa nedohodli Brza s Antálkom a Klein v páde zasunul loptu do brány – 2:3.

Juniori tak na domácej pôde prvýkrát naplno nebodovali a v tabuľke zostali so ziskom 9 bodov na piatom mieste. Belasí sa najbližšie predstavia opäť v domácom prostredí, keď v nedeľu 3. septembra o 10.30 h privítajú Svätý Jur.

ŠK Slovan Bratislava juniori – PŠC Pezinok  2:3 (1:0)

Góly: 9., 63. Hrnčár – 51. Slezák, 71. Vanta, 87. Klein

Žlté karty: 69. Antálek - 45. Janča, 62. Janotik

Rozhodovali: Choreň – Cvengroš, Malárik

Návšteva: 50 divákov

Slovan juniori: Brza – Kotula, Antálek, Kurčík, Nedorost – Hrnčár, Bončo (71. Zemko), Mašulovič, Kubík – Tereščenko, Petráš (83. Brodziansky)

Pezinok:  Močko – Janotik, Berzedi, Srnánek, Vanta – Polaščik, Tábora – Kujovič (77. Klein), Lehocký (18. Janča), Ulrich (90. Homola)- Slezák

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.