Úvod Správy Juniori Belasá juniorka v príprave opäť víťazne

Belasá juniorka v príprave opäť víťazne

Belasí zdolali Sokol Hostouň.

Belasá U21 sa v sobotu v piatom prípravnom zápase v roku 2023 vyzvala Sokol Hostouň, účastníka tretej najvyššej českej súťaže. Zverenci Vladimíra Gálu si pripísali druhé víťazstvo v rámci zimnej prípravy.

Naši juniori doplnení o niekoľkých hráčov zo širšieho kádra A-mužstva síce ako prví inkasovali, no ešte do prestávky vyrovnali. Po peknom centri Mareka Mičáka sa gólovo presadil Kirill Nikitin. Po prestávke bola aktivita belasých odmenená víťazným gólom, keď Marián Chobot pekne trafil spoza pokutového územia.

Zimná príprava belasej U21 postupne vrcholí, štart druhej ligy sa pozvoľna blíži. Najbližšie sa naša rezerva v príprave stretne s Galantou, hrať sa bude v sobotu 11. februára 14:00 na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze.

V základnej zostave belasých nastúpil obranca Daniel Szalma, ktorý je na skúške zo Šamorína, pričom odohral plnú minutáž. Szalma bol súčasťou širšieho kádra slovenskej reprezentácie do 19 rokov na minuloročných majstrovstvách Európy.

„Začali sme veľmi dobre, vytvorili sme si šance a mali sme loptu pod kontrolou. Vychádzala nám prechodová fáza a dobré nábehy do obrany súpera. Brankár hostí viackrát podržal svoj tím pri našich príležitostiach. Aj Hostouň mal svoje šance, prezentoval sa dôrazom v osobných súbojoch, pričom sa z brejku ujal vedenia. Naša prevaha však bola korunovaná vyrovnávajúcim gólom, keď Nikitin vyrovnal po výbornom centri Mičáka. V druhom polčase sme si vytvorili ešte väčší tlak, no to už sme hrali do bloku súpera, proti zhustenej obrane sme sa ťažšie presadzovali. Musím oceniť našu snahu a trpezlivosť, ktorou sme strhli víťazstvo na svoju stranu. Druhý gól dal Chobot peknou strelu spoza šestnástky. V závere si hostia vytvorili tlak v snahe vyrovnať, no dobrou taktickou hrou sme si víťazstvo postrážili. Pre nás to bola výborná príprava a konfrontácia s popredným mužstvom tretej českej ligy, ktorého trénerom je Dominik Rodinger, bývalý brankár Slovana. Zápas mal svoju kvalitu a úroveň,“ vyhlásil tréner belasej U21 Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava U21 – Sokol Hostouň 2:1 (1:1)

Góly: Nikitin, Chobot

Slovan: Chudík (70. Mikoláš) – Mičák (46. Borovský), Szalma, Habodasz (60. Čiernik), Tóth (75. Marcelli) – Lichý, Koseček (46. Hornyák) – Kušnír (46. Chobot), Božik (Schlossár), Nikitin (46. Baláž) – Adler

Zdroj foto: Facebook Sokol Hostouň