Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Dorastenci úspešní s Podbrezovou

Belasá mládež: Dorastenci úspešní s Podbrezovou

Prehľad výsledkov mládeže.

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu.

Naši starší dorastenci sa predstavili v Podbrezovej, kde sa zápas nevyvíjal výsledkovo podľa ich predstáv. Belasí prehrávali o dva góly, v závere však parádne zabrali. Striedajúci Artur Záhon v 78. minúte strelil kontaktný gól, a šesť minút pred koncom bolo po vlastnom góle domáceho hráča vyrovnané. V nadstavenom čase mohli belasí dokonať obrat, Artur Záhon však svoj druhý presný zásah nepridal, keď nepremenil pokutový kop. Belasí zimujú na siedmom mieste tabuľky, na prvý Trenčín však strácajú len šesť bodov.

Belasá U17 potvrdila postavenie lídra súťaže a zvládla domáci súboj s Podbrezovou. Mladí slovanisti už po devätnástich minútach viedli o dva góly, oba dal Boris Rusnák. Podbrezová sa následne vrátila do zápasu, no Eduard Kozyk ešte do prestávky pridal tretí, a napokon aj víťazný presný zásah. Zverenci Mariána Bochnoviča sú na prvom mieste tabuľky.

Výborný duel odohrala aj naša U16. V úvode zápasu s Podbrezovou prišla nepríjemná udalosť, keď brankár Dávid Balog musel odstúpiť pre zranenie. Nahradil ho Adrián Malovec, ktorý za svoj chrbát nepustil žiadnu loptu. A keďže slovanisti strelili v druhom polčase tri góly, konkrétne Lucas Benjamin Németh, Jaroslav Jarošinec a Peter Holocsy, zostali tri body v Bratislave. Zverenci Attilu Illésa strávia zimnú pauzu na šiestej priečke.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

14. kolo

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 2:2 (1:0) – Záhon, Haviar (vl.)

Zostava Slovana: Mikoláš – Homola, D. Murár, Marušin, Kozák (64. R. Slovák), Nemeškürti (64. Balko), Marko, Maroš, J. Šalkovič (76. Lendel), Mišovič, Ivanics (64. Záhon)

Michal Suchomel, tréner U19: „V poslednom jesennom kole sme odohrali veľmi dobrý zápas v Podbrezovej. Ešte dvanásť minút pred koncom sme prehrávali 0:2, no naša celozápasová aktivita bola odmenená gólmi Záhona a vlastným gólom súpera na konečných 2:2. Obrat mohol byť dokonalý, no v poslednej sekunde sme nepremenili pokutový kop. Aj to ale patrí k futbalu. Vďaka veľkej vyrovnanosti súťaže bude jarná časť veľmi zaujímavá.“

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

14. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 3:2 (3:1) – Rusnák 2, Kozyk

Zostava Slovana: Vydarený – Polakovič, Arnold, Spišiak, Meliš, Fronko (76. Flannery), Denko, S. Dornai (64. J. Slovák), Rusnák, Kozyk (90. Held), Želipský (64. Šaulič)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V poslednom domácom zápase jesene s nebezpečnou Podbrezovou sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Súperovi sme nechceli dať priestor na jeho typickú útočnú hru v systéme 3-4-3. Snažili sme sa o to aktívnym napádaním rozohrávky a v obrane zachytávaním nábehov za obrannú líniu. Aktívnou hrou po zisku lopty a rýchlym prechodom do útoku sme sa hlavne cez krajné vertikály dostávali do zakončenia. Družstvo musím pochváliť za dobrý tímový výkon. Musím povedať, že zámer nám vyšiel, aj keď druhý polčas nás súper zatlačil. Dobrou hrou v obrane sme víťazstvo ustrážili. Z individuálnych výkonov by som vyzdvihol dvojgólového Rusnáka a Denka s Fronkom, ktorí odviedli penzum práce v strede poľa. Chcel by som pochváliť celý tím za veľký výkonnostný progres a ochotu na sebe pracovať počas celej jesennej časti.“

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

14. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 3:0 (0:0) – Németh, Jarošinec, Holocsy

Zostava Slovana: Dáv. Balog (8. Malovec) – Lengyel, Lužák (66. Červenka), Bachna, Švec, Horváth (41. Kireth), Kodhaj (62. Canolli), Holocsy, Németh, Rúsek (66. Hrica), Jarošinec

Attila Illés, tréner U16: „Prvý polčas z našej strany nebol úplne ideálny. V strede poľa sme strácali zbytočne veľa prihrávok a vo finalizácii sme boli nepresní. Podarilo sa nám vypracovať dve sľubné šance, avšak, nepremenili sme ich. Druhý polčas bol úplným opakom. Hrali sme presnejšie a kolmejšie, a podarilo sa nám trikrát skórovať. Tento výsledok darujem najmä nášmu brankárovi Dávidovi Balogovi, ktorý sa v úvode sa zranil a musel ísť do nemocnice. Po zápase nám už dal vedieť, že je v poriadku. Prajeme mu skoré uzdravenie.“

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.