Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Dorasty s Petržalkou bez inkasovaného gólu

Belasá mládež: Dorasty s Petržalkou bez inkasovaného gólu

Prehľad výsledkov mládeže.

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu.

Naši starší dorastenci sa predstavili v Petržalke, ktorá sa v priebehu jesennej časti pohybovala aj na prvom mieste tabuľky. Belasí to na umelej tráve v Ovsišti zvládli výborne. Už po šiestich minútach skóroval Tomáš Balko, a ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný a rozhodujúci presný zásah stretnutia. Zverenci Michala Suchomela zvíťazili v Petržalke 1:0 a v tabuľke sú štvrtí s minimálnou stratou na lídra.

Mladší dorastenci naopak v malom bratislavskom derby doma privítali Petržalku. Belasá U17 potvrdila postavenie lídra súťaže a mestského rivala zdolala rozdielom triedy 3:0. Strelecky sa presadili Simon Arnold, Samuel Dornai a Samuel Noel Murár. Zverenci Mariána Bochnoviča si udržali prvé miesto v lige, kde ich pri rovnakom bodovom zisku s Trenčínom zvýhodňuje lepšie skóre.

Aj naši mladší dorastenci do 16 rokov (U16) zvládli duel s Petržalkou s čistým kontom. O zápase rozhodol jeden gól, ktorý po prestávke strelil Jaroslav Jarošinec. Zverenci Attilu Illésa sa v tabuľke nachádzajú na šiestom mieste.

Dorasty si v najbližšom kole zmerajú sily s Podbrezovou. Starší dorastenci cestujú do Podbrezovej (sobota o 11:00), mladší dorastenci vyzvú Železiarov na Akadémii ŠK Slovan. Belasá U17 odohrá svoj zápas v sobotu 26. novembra o 11:00, belasá U16 v sobotu o 13:15.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

13. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 0:1 (0:1) - Balko

Zostava Slovana: Mikoláš – Homola, D. Murár, Marušin, R. Slovák (68. Kozák), Benko, Schmidt (58. Nemeškürti), Maroš, J. Šalkovič, Balko (79. Lendel), Záhon (58. Ivanics)

Michal Suchomel, tréner U19: „V tomto zápase sme mali výborný úvod. Už v šiestej minúte sme skórovali, keď Balko po peknej kombinačnej akcii gólom rozhodol o konečnom výsledku.“

13. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 3:0 (1:0) – Arnold, S. Dornai, S. Murár

Zostava Slovana: Vydarený – Arnold, Spišiak, Meliš, Fronko, Husarčík (70. Kozyk), S. Murár, Denko, Rusnák (74. Šaulič), S. Dornai (63. J. Slovák), Gašpar (63. Želipský)

13. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 1:0 (0:0) - Jarošinec

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Lengyel, Lužák, Bachna, Švec, L. Horváth, Kodhaj (68. Canolli), Holocsy, Németh, Hrica (41. Kireth), Jarošinec (76. Veľký)

Attila Illés, tréner U16: „Tento zápas bol ako ozajstné derby s viacerými šancami na oboch stranách. Hrali sme proti kvalitnému súperovi. Z našej strany zápas hodnotím z dvoch strán. Z pohľadu hernej stránky sme nepodali optimálne výkony. Mali sme veľa nepresnosti a smerom dopredu sme ľahko strácali lopty. Kľúčovou situáciou bol gól Jarošinca, keď po peknej akcii pohotovo zakončil. S defenzívou som spokojný, udržali sme si čisté konto. Z pohľadu nasadenia chalani odovzdali zo seba všetko a makali až do konca, za čo si zaslúžia veľkú pochvalu. Nerád hodnotím jednotlivcov, ale tentokrát si veľkú pochvalu zaslúži náš brankár Dávid Balog, ktorí nás veľakrát podržal.“