Úvod Správy Mládež Tri góly v Dunajskej Strede nestačili na bodový zisk

Tri góly v Dunajskej Strede nestačili na bodový zisk

Prehľad výsledkov mládeže.

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu.

Mladší dorastenci cestovali do Dunajskej Stredy. Belasá U17 odohrala dramatický zápas, žiaľ, s nešťastným koncom. Zverenci Mariána Bochnoviča viedli 2:1 i 3:2, pričom všetky tri góly strelil Luke Julius Flannery. Belasí však v druhom polčase vedenie stratili a napokon inkasovali aj štvrtý gól, takže z MOL Akadémie odišli bez bodového zisku. Naša U17 sa v tabuľke nachádza na piatom mieste.

Ani náš mladší dorast do 16 rokov nebol v Dunajskej Strede úspešný. Belasí prehrali 0:3, keď všetky tri góly inkasovali po prestávke. Aj belasá U16 je v priebežnom poradí piata.

Naši mladší žiaci cestovali do Levíc, kde potvrdili úlohu favorita – belasá U13 vyhrala 4:2, naša U12 vysoko 21:4.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

predohrávané 8. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 4:3 (2:3) – góly Slovana Flannery 3

Zostava Slovana: Spišák – Arnold, Meliš, Spišiak (76. Denko), Polakovič, S. N. Murár, Jurišta, Husarčík (84. Gašpar), Želipský (76. J. Slovák), Šaulič (72. S. Dornai), Flannery (72. Rusnák)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V MOL Akadémii sme odohrali dobrý zápas, keď sa polčasovým hetrikom zaskvel novic Flannery, ale napriek tomu si neodnášame ani bod. Opäť sme mali zlý vstup do zápasu, keď sme inkasovali gól po dlhej lopte za obranu a chybe v obrane. Potom sme prebrali réžiu hry my, súper hrozil len po nakopávaných loptách, alebo zo štandardných situácií. Po rohovom kope DAC vyrovnal, keď sme hráča súpera nechali pohodlne hlavou skórovať z našej päťky. Do polčasu sme po tretíkrát udreli, tentokrát z našej ľavej strany sa uvoľnil Želipský a posadil center na hlavu pohotového Flanneryho. Druhý polčas sa lámal pri našej gólovej šanci Murára ,ktorý sa pekne individuálne uvoľnil, no zblízka neprekonal brankára. Potom ešte striedajúci Dornai nastrelil brvno. Naopak prišiel trest, domáci vyrovnali a potom po chybe Meliša, keď stratil ľahkú loptu, strelil súper víťazný gól. V závere sme mali ešte tlak, vypracovali si šance, no gól sme už nedali. Nie som spokojný s hrou v obrane ,máme fázy hry v zápasoch, keď strácame koncentráciu a inkasujeme lacné góly. Tentokrát nás v zápase nepodržal ani brankár.“

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 3:0 (0:0)

Zostava Slovana: Malovec – Lengyel (68. Canolli), Lužák, Červenka, Švec (68. Lembak), L. Horváth (68. Šablatúra), Kuchar, Kodhaj, Németh (59. Kotúček), Rúsek (46. Kireth), P. Horváth

Attila Illés, tréner U16: „Oproti minulému zápasu sme určite ukázali herné zlepšenie. Preto si myslím, že prehra je pre nás veľmi krutá. Do 60. minúty sme odohrali dobrý zápas, no bohužiaľ, počas posledných 20 minút sme urobili veľké chyby, ktoré súper potrestal gólmi. Na strelenie gólov sme mali veľa šanci, ktoré musíme premieňať.“

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov

5. kolo

Slovan Levice – ŠK Slovan 2:4 (1:1) – Zicho 2, Gregor, Hrazdílek

Zostava Slovana: Maček – Bečka, Ožvold, T. Ricotti, Biznár, Hutta, Marek, Macháček, Gregor, Stašiniak, Zicho, Bučurič, Novosad, Grega, Priečinský, Hrazdílek

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

5. kolo

Slovan Levice – ŠK Slovan 4:21 (2:9) – Danihel 4, Pračko 4, Slovinec 3, Bergendi 3, Mišík 3, Lipnický 2, Samel, Smaženka

Zostava Slovana: Hoššo – Tóth, Bergendi, Boledovič, Danihel, Figuľa, Gmuca, Hofstädter, Kapusta, Lipnický, Ondriš, Majer, Mišík, Pračko, Samel, Slovinec, Smaženka, Valch

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.