Úvod Správy Juniori Juniorka nestačila na Prešov

Juniorka nestačila na Prešov

ŠK Slovan Bratislava B – 1. FC Tatran Prešov 0:3.

Belasá juniorka v desiatom kole II. ligy nestačila doma na Prešov a podľahla mu rozdielom triedy. Naši mladíci tak po tom, ako zvíťazili v Myjave či Považskej Bystrici, prehrali štvrtý domáci duel v rade.

Naši juniori sa v prvom polčase ťažko presadzovali proti súperovi, ktorý hrá o najvyššie priečky druhej ligy. Počas úvodnej dvadsaťminútovky však aj defenzíva belasých pracovala spoľahlivo a nepúšťali Prešovčanov do väčších šancí. Až v 22. minúte sa hostia ujali vedenia po tom, ako tečovaná strela Dolného zapadla pod brvno – 0:1. Hostia pridali do prestávky ešte jeden gól, keď po akcii z pravej strany zakončil Dolný z prvej k pravej žrdi – 0:2.

Aj napriek snahe našich mladíkov sa nepriaznivé skóre v druhom polčase nezmenilo. Naopak, východniari pridali ešte jeden presný zásah po umiestnenej strele Jendreka. Naša juniorka sa v tabuľke nachádza na siedmom mieste so ziskom 15 bodov.

Aj v druhej lige je na programe reprezentačná pauza. Naši juniori sa teda najbližšie predstavia v sobotu 1. októbra o 15:00 v Žiari nad Hronom, kde si zmerajú sily s FK Pohronie.

"Čelili sme veľmi skúsenému súperovi. Prešov má v tíme rozdielových hráčov, ktorí dnes rozhodli. Chalanom nemôžem uprieť snahu, no robili sme veľa technických chýb, a ani sme sa nedostali do vážnejšej šance. Verím, že po reprezentačnej prestávke budeme dobre pripravení na ďalšie zápasy v jesennej časti, " skonštatoval tréner tímu Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava B – 1. FC Tatran Prešov 0:3 (0:2)

Góly: 22. a 37. Dolný, 56. Jendrek

Žlté karty: 47. Habodasz, 79. Marko, 87. Radulovič – Veličkovič (všetci Slovan)

Rozhodovali: Kolofík – Košecký, Juhos

Návšteva: 95 divákov

Slovan: Ružinský – Mičák, Habodasz, Radulovič – Veličkovič, Tóth (77. Koprna) – Hornyák (61. Marko) – Kušnír, Koseček (77. D. Murár), Božik, Nikitin (61. Chobot) – Čiernik (84. Murcko)

Tatran: Kuchynskij – Šimko, Horváth, Petko, Milunovič, Nemtinov (67. Gaitanidis), Keresteš, Jendrek (86. Maguľak), Dolný (86. Kuhajdík), Karaš (76. Pribula), Andrič (86. Novotňák)