Úvod Správy Mládež Prehľad mládeže: Starší dorastenci zdolali Žilinu

Prehľad mládeže: Starší dorastenci zdolali Žilinu

Prehľad výsledkov mládeže.

Prinášame vám prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa a víkendu.

Starší dorastenci (U19) získali v domácom prostredí cenný skalp. Zverenci Michala Suchomela zdolali vo vždy prestížnom meraní síl Žilinu, keď všetky góly padli už v prvom polčase. Skóre otvoril Yannick Kozák premenenou penaltou, Žilinčania následne vyrovnali, no Samuel Benko tesne pred prestávkou stanovil konečné skóre 2:1. Belasí sa v priebežnej tabuľke nachádzajú na ôsmom mieste.

Mladší dorastenci sa naopak predstavili v Žiline. Naša U17 odohrala pod Dubňom dramatický duel. Belasí dvakrát prehrávali, no Samuel Dornai a Boris Rusnák vždy zmazali náskok súpera. Zverenci Mariána Bochnoviča si odviezli cenný bod za remízu 2:2, v tabuľke sú štvrtí.

Našej U16 duel v Žiline herne ani výsledkovo nevyšiel a odišla s päťgólovou prehrou. Pre belasú „šestnástku“ to bola vôbec prvá prehra v sezóne, v tabuľke jej patrí stále veľmi dobrá tretia priečka.

Starší žiaci cestovali do Trenčína. Naša U15 na štadióne na Sihoti dokonca otočila vývoj zápasu a chvíľu viedla o gól, no Trenčania v závere zabrali a belasí tak po tesnej prehre 3:4 odišli naprázdno. Výber belasých do 14 rokov taktiež nestačil na Trenčín a prehral 2:6. Našej U15 patrí v tabuľke tretie miesto, belasá U14 je ôsma.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

5. kolo

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:1 (2:1) – góly Slovana Kozák, Benko

Zostava Slovana: Hrdina – Homola, Kozák, D. Murár, R. Slovák (46. Lendel), Benko, Schmidt (72. Záhon), Marko, Mišovič, Ivanics (80. Maroš), Balko (89. Nemeškürti)

5. kolo

MŠK Žilina – ŠK Slovan 2:2 (2:1) – S. Dornai, Rusnák

Zostava Slovana: Spišák – Arnold, Meliš (86. J. Slovák), Spišiak, Polakovič, S. Murár, Jurišta, Husarčík (78. Želipský), Denko, Rusnák (71. Gašpar), S. Dornai (71. Flannery)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V úvode zápasu sme nakrátko stratili koncentráciu, nedostúpili sme tesne k súperovým hráčom v šestnástke a inkasovali sme gól. Zareagovali sme ale správne zvýšenou aktivitou. Dobre sme napádali rozohrávku súpera a zlepšili sme medzihru aj prechodovú fázu do útoku, čo vyústilo do nášho vyrovnávajúceho gólu, keď po prihrávke Murára gólovo zakončil Dornai. V úplnom závere sme nachvíľu opäť stratili koncentráciu a po vniknutí súpera do pokutového územia po našej ľavej strane a faule nášho hráča kopali domáci penaltu, ktorú premenili na vedúci gól v poslednej sekunde polčasu. V druhom polčase sme sa snažili o zvrat v zápase, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Po našom autovom vhadzovaní a peknej akcii Husarčíka s Murárom strelil náš druhý vyrovnávajúci gól Rusnák. V závere zápasu sme mali aj šťastie, keď domáci nastrelili žrď. Z individuálnych výkonov by som vyzdvihol Murára, ktorý bol naším najlepším hráčom. Hráčov musím pochváliť za dobrý bojovný kolektívny výkon.“

5. kolo

MŠK Žilina – ŠK Slovan 5:0 (3:0)

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Lengyel (54. Lembak), Bachna, Lužák, Švec (26. Červenka), L. Horváth (41. Kuchar), Holocsy, Kotúček (41. Kodhaj), Németh (56. Kireth), Rúsek, Jarošinec

Attila Illés, tréner U16: „Zápas nám vôbec nevyšiel. Do úvodu sme vstúpili veľmi zle a za 15 minút v prvom polčase sme dostali tri góly. Mali sme veľmi veľa zbytočných strát a naša defenzívna fáza bola veľmi slabá. Verím, že sa z tohto stretnutia poučíme a v ďalších zápasoch ukážeme oveľa viac.“