Úvod Správy Juniori Belasá juniorka vonku opäť víťazne

Belasá juniorka vonku opäť víťazne

Naši mladíci vyhrali v Považskej Bystrici.

Belasá juniorka potvrdila, že vonku jej to v tejto sezóne ide. Zverenci Vladimíra Gálu po tom, ako naplno bodovali v Žiline i Myjave, zaskočili ďalšieho súpera a zvíťazili v Považskej Bystrici, ktorá pritom naposledy vyhrala u doterajšieho lídra v Púchove.

Za našu juniorku nastúpili aj Siemen Voet a Žan Medved, ktorí neboli na súpiske vo štvrtkovom zápase Európskej konferenčnej ligy so Žalgiris Vilnius. Prvý z dôležitých okamihov v Považskej Bystrici prišiel už v 17. minúte, keď domáci Vaculík videl druhú žltú a následne červenú kartu. Belasí teda hrali v početnej prevahe, ktorú ešte v priebehu úvodnej polhodiny využili. Po centri Martina Kušníra si Kucharčík strelil vlastný gól a nechtiac poslal slovanistov do vedenia.

Po prestávke sa Považská Bystrica aj v početnom oslabení snažila o vyrovnanie, belasí dobre bránili a snažili sa o druhý, poisťujúci gól. Ten napokon padol v predposlednej minúte, keď Marián Chobot, ktorý sa vracia po dlhodobom zranení, v brejku nezištne ponúkol loptu Žanovi Medvedovi, ktorý nezaváhal – 0:2. Domáci v samom závere nadstaveného času ešte znížili po krížnej strele Zuziaka, no to nič nezmenilo na konštatovaní, že si belasí odviezli z Považia cenné tri body.

Zverenci Vladimíra Gálu dosiahli piate víťazstvo v sezóne a s 15 získanými bodmi poskočili na šieste miesto. Najbližšie privítajú v zaujímavom zápase 1. FC Tatran Prešov, hrať sa bude v sobotu 17. septembra o 10:30 na Pasienkoch.

„Zvládli sme ťažký zápas vo výbornej atmosfére na druhú ligu. Od začiatku sme boli aktívni, vychádzali sme z dobre organizovanej obrany. Určite nám pomohol zlomový moment duelu, ktorým bolo skoré vylúčenie domáceho hráča. Od tohto okamihu sme si vytvárali šance, veľa z nich sme žiaľ nedotiahli do konca. Ujali sme sa však vedenia po výbornom centri Kušníra, po ktorom si súperov hráč strelil vlastný gól. Mali sme hernú prevahu, ale v závere polčasu bola Považská Bystrica najmä po nakopávaných loptách nebezpečná. Úvod druhého dejstva patril súperovi, ktorý zvýšil agresivitu, no všetko sme ustáli aj za pomoci brankára Ružinského. Vytvárali sa nám priestory v otvorenej obrane, kde sme neraz volili zlé riešenie. Až tesne pred koncom dal Medved po výbornej prihrávke Chobota poisťujúci gól. Mrzí ma záver, keď sme v nadstavenom čase inkasovali lacný gól. Som však veľmi rád, že sme sa po domácej prehre opäť nadýchli a podali sme veľmi dobrý kolektívny výkon, za ktorý si do Bratislavy zaslúžene vezieme tri body,“ povedal tréner belasej rezervy Vladimír Gála.

MŠK Považská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 1:2 (0:1)

Góly: 90. Zuziak – 29. Kucharčík (vl.), 89. Medved

Žlté karty: 5. Vaculík, 48. Demjan, 80. Matejčík, 90. Zuziak – 25. Kušnír, 38. Radulovič – Veličkovič

Červená karta: 17. Vaculík (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Sučka – Vass, Hrebeňár

Návšteva: 870 divákov

Považská Bystrica: M. Slávik – S. Čiernik, Gabriš, Kucharčík, Vaculík, Begáň (61. Petruš), Boris (83. T. Nagy), Hapal (61. Matejčík), L. Slávik (83. Mitáš), Demjan (61. Hundák), Zuziak

Slovan: Ružinský – Mičák (46. Koprna), Habodasz, Voet, Radulovič – Veličkovič – Hornyák – Kušnír (62. Chobot), Koseček, Božik, Nikitin (78. P. Čiernik) – Medved (90. Murcko)