Úvod Správy Fortuna liga Talentovaní dorastenci si vyskúšali, aké je trénovať s A-tímom Slovana

Talentovaní dorastenci si vyskúšali, aké je trénovať s A-tímom Slovana

Počas reprezentačnej pauzy sa do tréningového procesu zapojili traja dorastenci.

Športový úsek ŠK Slovan dal počas reprezentačnej pauzy unikátnu príležitosť mladým hráčom z dorastu. Do tréningového procesu A-mužstva sa zapojili krídelník Nino Marcelli a ofenzívny stredopoliar Milan Šimon Rehuš (obaja ročníky 2005), a taktiež mladý brankár Adam Hrdina z Akadémie (ročník 2004).

Priamo z Akadémie ŠK Slovan sa v posledných dvoch sezónach etablovali v prvom tíme David Strelec, Filip Lichý či Martin Trnovský. Klub chce dávať šancu aj ďalším mladým hráčom, ktorí prejavia talent a ochotu na sebe pracovať. „Po konzultácii s trénermi na Akadémii boli vybraní dvaja dorastenci, ktorým sme dali šancu trénovať s A-mužstvom. S Ninom Marcellim aj Milanom Šimonom Rehušom by sme radi podpísali profesionálne kontrakty, prvé stretnutia už prebehli, no zdá sa, že to nebude ľahký oriešok. Bol by som veľmi rád, ak by si vybrali Slovan a nasledovali cestu, ktorou sa vybrali viacerí hráči z našej Akadémie. Príkladom môže byť cesta Davida Strelca, ktorý aj napriek iným možnostiam zostal v Slovane, a dnes je v reprezentačnom áčku. Ďalšími príkladmi sú Filip Lichý či Martin Trnovský, ktorí tiež namiesto iných klubov podpísali profesionálne zmluvy v Slovane a keď sa dajú zdravotne do poriadku, určite sa môžu stať platnými členmi tímu či budúcimi reprezentantmi. Verím, že tréningy s A-mužstvom boli pre Nina Marcelliho i Milana Šimona Rehuša tou správnou motiváciou, aby raz boli stálymi členmi kádra a úspešne reprezentovali značku Slovana Bratislava. Popri nich už viackrát trénoval s áčkom mladý talentovaný brankár Adam Hrdina, celú zimnú prípravu absolvoval mladý obranca Marek Mičák. Športový úsek sleduje našich mladých hráčov, ktorým chceme dávať príležitosť,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

V tréningu boli počas reprezentačnej pauzy i viacerí hráči z našej U21 a taktiež talentovaný brankár Adam Hrdina z našej Akadémie (ročník 2004). S A-tímom od zimnej prípravy trénuje aj ďalší mladý brankár Branislav Chudík (ročník 2002).

Tréner vnímal mladých hráčov v tréningu pozitívne. „Je to výborná myšlienka zo strany klubu. Mladí hráči samozrejme na seba musia ešte pracovať, no ukázali veľa talentu a dobrých verí. Pre mňa bola radosť ich na tréningu vidieť a som rád, že sa rýchlo chytili. Rozdiel bol samozrejme vidieť, no ukázali veľa správnych riešení herných situácií i technickú vyspelosť. Talent veľakrát nestačí, treba makať. Verím, že aj tréningy s A-tímom budú pre nich motiváciou smerom do budúcna. Sme otvorení dávať šance mladým futbalistom,“ vyhlásil Darko Milanič. 

S Ninom Marcellim i Milanom Šimonom Rehušom pracoval mládežnícky tréner Michal Suchomel. „Nino aj Milan patria k výnimočným hráčom nielen v Slovane, ale aj v rámci celého Slovenska. Sú nadpriemerní z pohľadu technických a kondičných parametrov, dokážu prekvapiť netradičnými futbalovými riešeniami. Trendom je, že v Slovane v posledných rokoch dostávajú šancu mladí hráči, čo je pre nás všetkých na Akadémii motiváciou. Je výborné, že naši mladíci vidia takéto osobnosti, ktoré vyšli z Akadémie, vedia sa od nich inšpirovať a veľa naučiť,“ povedal Michal Suchomel. 

Hlasy hráčov

Nino Marcelli: „Keď som zistil, že budem trénovať s áčkom Slovana, tak som bol nadšený, poctený a taktiež hrdý sám na seba. Sú za tým roky driny. Zo začiatku som bol trochu nervózny, no hneď po dobrej nálade na rozcvičke stres opadol. Tréningy sú náročnejšie, je to oveľa rýchlejšie, súboje sú tvrdšie. Milo ma prekvapilo, že som dostal veľa lôpt, mal som tam aj dobré fázy, aj som niečo pokazil, no vždy som prepol a vybojoval som loptu späť. Najlepšie sa cítim na pravom alebo ľavom krídle. Mojím menším vzorom z áčka je David Strelec, s ktorým si občas napíšeme, mám k nemu úctu, predsa len, hrá za Slovan i reprezentáciu.“

Milan Šimon Rehuš: „V Slovane som od kategórie U6, na Akadémii sú podľa mňa tie najlepšie podmienky na Slovensku. Túto šancu vnímam ako motiváciu do budúcna. Na ihrisku sa cítim najlepšie na pozícii desiatky, na podhrote, som skôr kreatívny a technický futbalista. Zo začiatku som bol v miernom strese, potom som prišiel na prvý tréning a hneď sa mi tu zapáčilo. Žiaľ, po jednom z prvých tréningov ma pribrzdilo menšie zranenie, no aj tak to vnímam ako výbornú skúsenosť. Mojím najväčším vzorom z áčka je Joeri de Kamps, najmä svojou bojovnosťou, prístupom, je to doslova „makač,“ čo sa mi páči. Na tréningu sme hrali v jednom tíme, to bol skutočne zážitok. Ak by sa to podarilo, tak ma láka cesta ďalších mladých hráčov z Akadémie, ktorí sa prepracovali do áčku. Najviac sa mi určite pozdávala cesta a napredovanie Davida Strelca.“

Adam Hrdina: „Je pre mňa obrovskou cťou a skúsenosťou trénovať s A-tímom. Tréningy sú náročnejšie a intenzívnejšie než v mládeži či s U21, sú mentálne a fyzicky ešte náročnejšie. Pri každej lopte potrebujete ešte väčšiu koncentráciu. Z každého tréningu si chcem odniesť maximum a využiť naplno každú minútu. Mám pred sebou príklady v podobe brankárov, ktorí sa prepracovali z Akadémie do A-tímu, prípadne do reprezentácie. Vážim si, že môžem zbierať skúsenosti od Dominika Greifa, Matúša Ružinského či od ďalších našich brankárov. Snažím sa ísť ich cestou a byť prípadne raz ešte lepší.“ 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Tretia letná posila vystuží brankársky post.
Výstupy Slovan TV po prípravnom zápase s Kapfenbergom.
Klub v Nižnej pripravil dokument zo slávneho zápasu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava podpísal dvojročný kontrakt s Jaromírom Zmrhalom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.