Úvod Správy Fortuna liga Máme tri body, no nemôžeme byť spokojní

Máme tri body, no nemôžeme byť spokojní

Hlasy hráčov po zápase s Pohroním.

Belasí si v súboji s Pohroním otvorili jarný gólový účet a získali prvé víťazstvo v roku 2021. Minimálne do nedeľného popoludnia zvýšili náskok na Dunajskú Stredu na osem bodov, tú však ešte dnes čaká duel so Žilinou. Rovnako ako tréner Darko Milanič na tlačovej konferencii, aj hráči po zápase na rovinu skonštatovali, že v našom výkone bol priestor na zlepšenie.

Erik Daniel v tejto sezóne strelil tri góly, ktoré sa zmestili do dvoch posledných domácich duelov. V poslednom jesennom zápase dvakrát skóroval do siete Žiliny, v sobotu rozhodol o našom triumfe nad Pohroním. Na zadnej žrdi si dobre zbehol na krížnu prihrávku Davida Strelca a bez váhania napálil loptu do siete.

„Strelo mi poslal výbornú prihrávku, o to ľahšie som to mal pri zakončení. Už som len namieril a trafil do siete. Teší ma, že som gólom pomohol Slovanu k víťazstvu. Inak však nemám dôvod na úsmev či spokojnosť,“ hovoril Erik Daniel, ktorý sa viac než na svoj gól pozeral na celkový výkon.

„S výkonom určite nemôžeme byť spokojní. Celkovo sa mi to ťažko hodnotí. Ešte cez polčas sme si v šatni hovorili, že musíme pokračovať a snažiť sa, no dnes to vpredu jednoducho nešlo. Preberieme si to interne v tíme, nabudúce sa musíme prezentovať lepšie,“ vyhlásil náš krídelník, ktorého tešil aspoň víťazstvo. Nie nadarmo sa hovorí, že práve v takýchto zápasoch s mužstvami z nižších poschodí tabuľky sa často získavajú, resp. strácajú kľúčové body v boji o titul. A tri body sú v tejto fáze sezóny, keď začína ísť do tuhého, nesmierne dôležité. „Tri body sú dôležité, musíme si ich ceniť. Vnímam ich však ako jediné dnešné pozitívum,“ uzavrel Erik Daniel.

Strelec: Chýbal nám pokoj a presnosť na lopte

Gólu belasých predchádzala veľmi pekná akcia. Rozbehol ju Ibrahim Rabiu peknou prihrávkou naľavo Mohovi. Ten dal do stredu Vladimírovi Weissovi, ktorý si všimol, že David Strelec si chce zabehnúť za obranu. Zvyšok príbehu už mal gólové vyústenie. „Videl som, že Vlado má loptu. Urobil som pohyb, čo si Vlado našťastie všimol. Na zadnej žrdi som videl dvoch našich voľných hráčov, dal som to popred brániacu líniu, a našťastie z toho bol gól,“ priblížil David svoju tretiu gólovú asistenciu v sezóne.

Belasí sú tak proti Pohroniu v lige naďalej stopercentní, vyhrali aj štvrtý vzájomný duel. Ukončili jarnú trojzápasovú šnúru súpera bez prehry. „Myslím si, že sme nepodali jeden z našich najlepších výkonov, nehrali sme na svojej úrovni. Musíme sa zobudiť a začať si vytvárať viac šancí, byť presnejší, efektívnejší, a dávať viac gólov. Dnes bol podľa mňa problém v pokoji na lopte a v presnosti. Pozitívne je, že máme tri dôležité body,“ hovorí 19-ročný útočník, ktorý na hrote odohral náročný duel. „Bolo to ťažké, veľa lôpt sa ku mne nedostávalo. Musím si to zanalyzovať a pozrieť si, kde by som sa mal hýbať, aby prišlo aj viac lôpt.“

David Strelec čelil aj otázkam médií na svoje umiestnenie v prestížnom rebríčku francúzskeho denníka L´Equipe, ktorý ho zaradil do TOP50 hráčov sveta do 20 rokov. „Je to motivácia, chcem sa zlepšovať a posúvať. Musím však začať od seba a hrať lepšie. Keď sa pozrieme, že na čele rebríčka je Fati z Barcelony, tak si o to viac cením, že som sa zo slovenskej ligy dostal do tejto spoločnosti,“ uzavrel odchovanec Slovana Bratislava.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Matúš Ružinský pri zatiaľ najväčšom zápase kariéry podržal belasých.
Názory trénerov po zápase 4. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (2:2).
FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:2

Neprehliadnite

Počas reprezentačnej pauzy sa do tréningového procesu zapojili traja dorastenci.
29 ročný rodák z Amsterdamu nám porozprával o celej doterajšej kariére, aj o tom, aký mal vzťah s Frankom de Boerom či s Marcom van Bastenom.
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 2:6.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.