Úvod Správy Ukázali sme, že sa dá s nimi hrať

Ukázali sme, že sa dá s nimi hrať

Erik Grendel: „Ukázali sme, že sa dá s nimi hrať. Treba len podať disciplinovaný výkon.“

„Ukázali sme, že sa dá s nimi hrať. Treba len podať disciplinovaný výkon,“ povedal po zisku prvého bodu v skupinovej fáze Európskej ligy Erik Grendel. Slovanisti si ho vo štvrtok večer po bezgólovej remíze pripísal na Pasienkoch s jedným z favoritov na postup Paríž Saint-Germain.

Médiá po stretnutí riešili dilemu, či „belasí“ môžu byť s bodom spokojní. Remíza s tak silným súperom je bez pochýb vynikajúci výsledok, no poslednú desaťminútovku hrali zverenci trénera Vladimíra Weissa v presile o dvoch hráčov. „Získali sme bod. Sme spokojní, pretože mali viac príležitostí ako my,“ uviedol kreatívny stredopoliar a dodal: „Samozrejme, v posledných desiatich minútach sa hralo hore – dolu. Gól visel na vážkach. Môžeme byť radi, že sme neinkasovali a smutní z toho, že sme neskórovali. Remíza je asi v poriadku.“

Aj vďaka príchodu striedajúceho Grendela na ihrisko začal súper z Paríža viac faulovať, čo si odniesli červenými kartami Chantome a Tiéné. „Chcel som priniesť na ihrisko niečo nové, čo tam dovtedy nebolo. Či sa mi to podarilo, to nech posúdia iní. Mne sa hralo dobre a teším sa na ďalšie zápasy,“ uviedol 23-ročný futbalista.

Slovanisti sa zase presvedčili, že vyspelosť hráčov zo silných súťaží je niekde úplne inde ako trebárs v prípade súperov z Corgoň ligy. „S tým sme počítali. Ich individuálna technika je na vysokej úrovni. Máme sa od nich čo učiť a pracovať na tom,“ doložil Grendel.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Martin Schlossár absolvoval ligový debut v belasom.
Mladí slovanisti na Tehelnom poli.
Prehľad výsledkov ženského tímu ŠK Slovan.

Neprehliadnite

Pozývame vás na majstrovské oslavy.
Chceš byť novým Vladimírom Weissom? Neváhaj a príď na výber do prípraviek ŠK Slovan Bratislava.
Úvodný výkop finále je stanovený na nedeľu 8. mája o 17:30.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.