Úvod Správy Mládež Mládežníci na Akadémii opäť trénujú v prísnom režime

Mládežníci na Akadémii opäť trénujú v prísnom režime

Do tréningového procesu sa vrátili kategórie U19 a U17.

Po viac než dvoch mesiacoch sa opäť otvorili brány Akadémie ŠK Slovan v Prievoze. Zatiaľ pre dve dorastenecké kategórie do 19 a 17 rokov, no ak sa bude situácia naďalej vyvíjať pozitívne, do tréningu sa vrátia aj ďalšie tímy. Mládež trénuje v skupinách pri dodržaní prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení.

„Návrat do tréningového procesu predstavuje pre hráčov i nás trénerov fantastickú správu. Sme radi, že môžeme aspoň skupinovo trénovať a vidieť hráčov po dlhšom čase. V prvej fáze sme spustili tréningy v kategóriách U19 a U17. Pokiaľ sa situácia bude vyvíjať pozitívne, budeme reagovať a obnovíme tréningy aj v ďalších kategóriách,“ povedal šéftréner mládeže Vladimír Gála.

Hráči prichádzajú na štadión už prezlečení v tréningových veciach, pri vstupe do Akadémie absolvujú meranie teploty a idú priamo do ihrisko, nevstupujú do vnútorných priestorov či kabíny. „Držíme sa všetkých vydaných opatrení od merania teploty hráčov pri príchode na Akadémiu cez dezinfekciu rúk i tréningových pomôcok. Na prvom mieste je pre nás zdravie našich hráčov,“ pokračoval šéftréner mládeže, ktorý priblížil, akým spôsobom naša mládež zvláda toto zložité obdobie. „Naši dorastenci dostali individuálne tréningové plány, ktoré boli primárne zamerané na rozvoj kondičných schopností. V skupinových tréningoch sa budeme venovať zlepšeniu technickej stránky v rámci rôznych cvičení, ktoré v ďalšej fáze prejdú do nácviku streľby a rôznych situácií v ofenzíve či v defenzíve. Mládežnícke súťaže nie sú oficiálne zrušené, preto sa budeme snažiť využiť skupinové tréningy na maximum.“

Akadémia opäť ožila futbalom, čo len potešilo všetkých v mládežníckej sekcii klubu. „S hráčmi sme posledné dva mesiace boli v neustálom spojení, no osobný každodenný kontakt nám všetkým chýbal. Na včerajšom prvom tréningu bola radosť sa pozerať, s akou chuťou a nasadením trénujú,“ uzavrel Vladimír Gála.

Foto: TA3

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.